Kedim Lavaboya İşiyor

Aminto

Bir yaşında sıpa lavobaya işemeye başladı bundan

9 CEVAP

snkcl

Çamaşır suyu hiç bi fayda etmez. Aynı yere yapmaması için kokusunu unutması lazım. Çamaşır suyuyla temizledikten sonra sirkeyle de temizleyin. Sirke kokusunu unutturacaktır :)

Altinoz

Bizim kedimiz de lavaboya yapiyor benim isime geliyor kumla ugrasmiyorum, palet kullaniyorum kakasini oraya yapiyor alip hemen atiyorum cisini lavaboya yaptigi icin hemen bi camasir suyu tutuyorum oh bitti gitti eleme derdi yok bisey yok :)

Aminto

Tam yazamadım burdan devam edeyim.
Bundan 4 ay önce bir kere daha yapmıştı bunu o zaman ben tepsi falan koydum lavaboya ama iki üç gündür de tepsiye yapıyor, ne yapsam vazgeçmiyor her seferinde temizliyorum çamaşır suyuyla belki kokusu rahatsız eder diye ama yok ne yapsam vazgeçiremedim tuvalet kabı temiz kumunu iki günde bir değiştiyorum normal de onda da bir sorun olacağını düşünmüyorum ne yapacağımı bilemedim artık.

Cinar

Tuvalet kum markasını değiştirmiş veya kumun yerini değiştirmiş olabilirmisiniz?

Aminto

Hayır hiç bir değişiklik olmadı.

zzAr

kedinizin kumunu 2 günde 1 tamamen değiştirmeyin sadece her gün kürekle temizleyin haftada 1 tamamen değiştirin bence.

zzAr

temizlik yaptığınız çamaşır suyunun kokusu veya amonyaklı olması kedinizi aynı yere çekebilir. bir başka arkadaşın daha sorusuna cevap verdim belki onları okumak istersiniz işinize yarayabilir.

https://www.petlebi.com/soru-cevap/1573-yardim-edin-acil-bir-sey-bilmiyorum

Merhaba Aminto, yazınız üstünden çok zaman geçti ama kedinizin bu alışkanlığı geçti mi devam ediyor mu geçti ise nasıl geçti paylaşır mısınız :) çünkü 1 yaşındaki kedim tuvalet alışkanlığı ile ilgili hiç bir problemi olmamasına rağmen fırsat buldukça mutfak lavabosuna işiyor inanılmaz sinir bozucu ne yapmalıyım

Aminto

Çok uzun zaman geçti evet bir değişiklik olmadı maalesef lavobaya tepsi koydum öyle baş edebildim. Sonra yeni eve geçtik artık hiç yapmıyor .Aslında kedinin karakteriyle ilgili benim ki çok agresif ve inat bir kedi o yüzden baya bir uğraştırdı sıpa :)