Kısır Kedi Mamasi, Yetiskin Kedi Mamasi?

Gnfln

Merhaba kedim 9 aylik, obur aya kısırlaştırmak gibi bir planim var, şuanda britcare kitten mama kullaniyorum. Kisirlastirdiktan sonra mama süreci nasil oluyor? Suan 1 yaşına gelmediği icin bir yandan yavru sayılıyor, o sebeple kararsiz kaldım.

Bir diğer sorum ise kisirlastirilmis kedi mamasi kisirlastirdiktan sonra sürekli devam ettirmem gereken bir mama cesidi mi yoksa kisirlastirma işlemi yapildiktan sonra bir süre kullanip yetiskin kedi mamasina gecebilir miyim?

Bunlar hakkinda net bir cevap bulamadim, sürec hakkinda bilgim yok cevaplayabilirseniz sevinirim, teşekkürler

1 CEVAP

KimJeongguk

Kısır kedi mamasını kısırlaştırdıktan sonra artık hep kullanacaksınız yetişkin mamalarına dönüş asla yok.

İsterseniz 1 yaşına kadar Kısır yavru kedi mamaları var bazı markaların o mamalardan kullanabilirsiniz ama bence gerek yok. Öbür aya kısırlaştıracaksanız zaten 10 aylık olcak 1 yaşına 2 ay kalmış olacak o yüzden eski mamasından az kaldığında kademeli olarak Kısır kedi mamasına geçebilirsiniz.