Kısırlaştırılmış Kedi Beslenmesi

Klimt

Kısır dişi kedilere, kısırlaştırılmış kediler için olan mamalar yerine tahılsız veya az tahıllı mama vermek doğru mu? Yoksa sadece kısır kedi maması mı kullanmamız gerek?

2 CEVAP

Mews

Bildiğim kadarıyla kısırlaştırılmış kedi mamaları mesane taşı oluşmasını engelliyor birde kısırlaştırıldıktan sonra kediler biraz daha iştahlı oluyor bu mamalarda yağ oranı daha düşük olduğundan diğer mamalara oranla kilo almasını bir tık engelliyor. Tabi çok yiyorsa yine kilo alabilir:D Ben kızıma kısırlaştırılmış kedi mamasından başka mama yedirmedim. Bence sizde riske girmeyin. N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Yetişkin Kedi Mamasını öneririm.

Klimt

Teşekkür ederim.