Kedim Kuru Mama Yemiyor Su İçmiyor Sürekli Kusuyor Ne Yapmalıyım?

ldnsway

bir gece evden kaçıp sabaha kadar dışarıda kaldı ancak sabah bulabildim ertesi gün tekrardan kaçtı ve bulduğumda yara içindeydi patileri eve götürüp güzelce temizledim yaralarını tek tek yorgunluktan o gün yemek yiyip uyudu bu günden 2 gün sonrasına kadar da iyiydi ama sonra durmadan uyumaya ve hiçbirşey yiyip içmemeye başladı ateşi varmış meğersem bunu hiç anlamadım 3. günde ise bir anda burnunun derisinin kanadığını gördüm direk veterinere götürdüm ateşi 42.3 du resmen havale geçiriyordu orda veteriner vitamin ateş düşürücü ve antibiyotik verip bir kaç gün gözlemledikten sonra tekrar kontrole getirmemizi istedi açıkcası eve götürdükten sonra baya yemeğini yiyip toparlandı bu düzelme hali yaklaşık 3 gün sürdü sonra yine bir halsizlik yemek yememeler falan devamında kusmalar ortaya çıktı sarı sıvı seklinde kusuyordu kuru mamasına bir daha ağzını sürmedi yaş mama ile besledim yavaş yavaş yine kendisini toplardı yaraları iyileşiyordu ama dün akşam evde olmadıgım bir anda yaş mamasını bile yememiş su içmemiş her yere kustuğunu gördüm ve dışkısında ise kan gibi bir sıvı gördüm arka patilerinde de ciddi yaralar artıyor morarmıştı simdi ise siyah bir hale döndü ve dokundurtmuyır hiçbir şey yemiyor içmiyor ne yapmalıyım acil fikir lütfeenn

6 CEVAP

prds33

Burdan yardımcı olmamız mümkün değil lütfen acilen veterinere götürün ve tahlil yaptırın.

tekrardan veterinere gittiniz mi? belirtileri ciddi duruyor

JujuAlkn

Öncelikle veterinere götürün çünkü çok ciddi duruyor kediniz bakteri kapmış olabilir ev kedisi ise dışarıdaki bakterilere bağışıklığı olmuyor

Anonymus985465

Vakit kaybetmeden ehil bir veterinere/Hayvan Hastanesine/Veterinerlik Fakültesi'ne götürün.
Viral enfeksiyon olabilir.
Hemogram yapılmalı.

Fistikliokum

idnsway , merak ettim ne durumda kediniz

gece18

Cocuk acı cekiyorum diye bağırıyor resmen.