Hamile Kızımı Sahiplendirsem Mi?

kedicibirey

Sokak kedileri besliyorum, bu şu an hamile olan kızım sekiz yıla yakındır benimle. Belki on kez doğum yapmıştır. Ve yine hamile. Aslında onu çok seviyorum, ilk göz ağrım. Yani başka kızlarım da vardı ama onlar gittiler... Bu kızım kaldı tek. Ama hayvan en az on yaşında. Yavru değildi ilk geldiğinde. Yani belli o da hayattan bıktı artık. Yavrusunun yavrusu burada düşünün. Eski manyaklıkları yok, öyle sadece yemek yiyor ve eski asiliği de olmadığı için kafasını komple sevdiriyor. Normalde sadece başına ellettirir, boğazını falan sevdin mi tırnak atardı. Diğer dişileri kovardı. Ama artık sakin. Şimdi ise yine karnı burnunda. Sahiplendirsem hem yavrular da doğunca iyi bir hayatları olur. Ama tek sorun sekiz yıllık kızımı vermem... Sizce bunu yapayım mı?

11 CEVAP

Emirrckr

Neden kısırlaştırmadınız bunca zamandır?
Hadi 1-2 doğuma tamam sokak kedisidir görmeden çiftleşmiştir vs.ama belki 10 kez doğum yaptı diyorsunuz.
Bu doğumlar onu o kadar yormuş ki"hayattan bıktığını"sizde farketmişsiniz.
Bence sahiplendirmek yerine bu yavrularıyla da birlikte bakın besleyin büyütün ve ardından kısırlaştırın.
Yavruları da sahiplendirebilirsiniz dilerseniz.
Anne kedi uzun yıllardır orada,
Şimdi tanımadığı insanlara tanımadığı ortama gitmesi stres yaratabilir.
Streste hamilelikte istenmeyen bir şey.

selinay41

8 YILDIR BAKTIGINIZ VE KIZIM DEDIGINIZ KEDIYI MADEM COK SEVIYORDUNUZ NEDEN KISIRLASTIRMADINIZ ? BIR DE KEDI MUTSUZ DEMISSINIZ :D ? HAYVAN SENEDE 2 KEZ DOGUM YAPIYOR EN KOTU SENEDE 4 YAVRU DESEK 30 YAVRU EDER YAZIK GÜNAH

gece18

Sokak kedilerine beslemekten ziyade en iyi yapacağınız şey KISIRLAŞTIRMAK. Beslenme demiyorum KISIRLAŞTIRMAK.

prds33

Ne yapın ne edin kediler doğunca ve şartlar uygun oldugunda onu kısırlaştırın. Yaşlanıyor diye onu başinızsan savmayın. Onların da hisleri olduguna inaniyorum. Eğer gercekten ona değer veriyorsanız mutlaka kısırlaştırıp ömrü yettigince yanınızda tutun:(

blue_hpood

daha önce kedi sahiplendirmediniz değil mi? o kadar belli ki. cins kediler sahiplendirilemiyor, millet kendi derdine düşmüş, herkes üç beş kuruş parayla kendini geçindirme derdinde. hamile, üstelik yaşlı bir kediyi pat diye alacaklar öyle mi? 10 kez doğum yapana kadar neredeydiniz, madem sürekli baktığınız bir kedi? siz yine ilan açın ama umut bağlamayın, doğumdan sonra da götürüp kısırlaştırın artık, yazık.

JujuAlkn

Hayir kedinizi kısırlaştırmak en iyisi kedimiz 8 yıldır sizinle yaşıda büyük değil daha inşAllah uzun ömürlü olur uzun yıllar sizle kalmış psikolojisi etkilenir yeni doğacak yavruları sahiplendirin sütten kesilince yani yaklaşık 2 3 ay sonra

Cennet29

Sizin 8 senedir baktığınız 10 yaşındaki kediyi başkası niye sahiplensin? Hayvanın düzenini de bozmayın. İyilik yapacaksanız kısırlaştırmk için çaba harcayabilirsiniz. Ben başınızdan atmaya çalıştığınızı düşünüyorum

kang14

Kısırlastırmalısınız.Ama yaşı biraz var ve barınak da değil mümkünse bir klinikte kısırlastırın. Çünkğ barınak da hastalık kaparsa biraz yaslı zor atlatır ayrıca barınak da ki anestezi ise onu zorlayabilir... Yavrularıyla evinize alın gecici süre. Yavrular 3 aylık olunca anneyi kısırkastırıp yavruları sahiplendiremeye calısın.Ancak bu sekilde annenin ve yavruların hayatını kurtarmıs olursunuz. Tek bir odanız bile olsa bu sürecte onlara ayırmalısınız. Biz annem babamla kavga ederek zar zor bu dönemi evde atlattık yaptık.Mahallede ki daha genc özellikle dişi kedileri barınak da kısırlastırmak istiyoruz ama bizim bölgede kalmadıkları için nereye doşum yaptılar vs bulamıyoruz. Bulsak onları da kısırlasrırcaz...Bizim komsumuz kısırlastırmaya karsı oldugu için sadece besliyor kedileri ama yavruların hepsi acı sekilde ölüyor onun oldugu mahallede...hala akıllanmadı. Yardımcı olucam dedim dişi kedinizi getirin kısırlastıralım dedim tamam diyip gecistirdi. Günahı da onun boynuna. ..

Ahraz

Gittiği yere uyum sağlamakta sıkıntı çeker. Ordaki kedilerde alisamaz. Sürekli yavrularını taşır. Bana kalırsa doğurduktan sonra yavrular biraz büyüyünce böyle birseye karar verin

Ahraz

Gittiği yere uyum sağlamakta sıkıntı çeker. Ordaki kedilerde alisamaz. Sürekli yavrularını taşır. Bana kalırsa doğurduktan sonra yavrular biraz büyüyünce böyle birseye karar verin

aslihan_e

Lütfen artık cesaretinizi toplayıp kısırlaştırın şu hayvanları. Tamam hadi diyelim ki "Genç kedi, çoğalsın, kimseye zararı yok" diye düşündünüz bunca zaman, e bunlar nine olmuş artık nine. Ninenizin bu durumda olmasını ister miydiniz? Bir yardım edin artık hayvanlara. Belediyeye götürün hepsini kısırlaştırın rahat etsinler. Yazık, hayvanlar çocuk bakmakla uğraşacağına biraz rahatlarına bakarlar. Gençleri de kısırlaştırın onlar da bu hale gelmesinler.