İmunol Şurup

Kedim hastaydı veteriner bize imunol şurup aldırdı günde 1ml verin dedi, ben bunu tüyleri döküldüğü için verdim dedi ama bakteri ve gripten korunmak için yazıyor internette. Tüyleri baya yumuşadı parladı tüy dökümü azalmadı şuanlık, veterinere sorumayı unuttum acaba bunu tüy döktüğü zamanlar birkaç günlüğüne 1ml versem sorun olur mu? Kullanan var mı?

2 CEVAP

aslihan_e

Grip için yazabilir ama çinko kedilerin tüy sağlığı için en önemli mineral, tüylerine iyi gelir tabi ki ancak mamalarında zaten günlük almaları gereken düzeyde çinko ve c vitamini var. Tabi biz mamayı açtıktan sonra saklama koşulları ve havayla temasından sonra vitaminlerde bozulma olabiliyor. Kedinize yedirmiyorsanız sağlıklı şekilde pişmiş balık yedirseniz tüylerine de çok faydalı olur. Şuan mevsim dönemindeyiz o yüzden şuan dökülme varsa kedinize istediğiniz kadar takviye verin tüyler dökülmeye devam eder. Onlar dökülüp yazlıkları çıkacak. Benim kedilerim de şuan teker teker tüy dökümüne giriyor. Her gün veya 2 gün arayla tüy toplayıcı tarakla taramak gerek süreci kolay hale getirmek için.

aslihan_e

*Mevsim geçişi dönemindeyiz