Idrar Püskürtme

Susamsusi

7aylik erkek tekir kedim var . . İki defadir idrarini dışarı başka bi yere yapıyor ben üstünü kapatmaya çalışırken farkettim yani idrar püskürtme bu mudur yoksa farklı bisey mi? Bu alışkanlık haline gelir mi? Kızgınlık donemi geçince ya da kisirlastirinca geçer mi ?

4 CEVAP

dollfacepersian

Ergenlikten kaynaklı olan idrar püskürtmede idrar çok ağır ve amonyak benzeri bir konuda olur genellikle. Benim boğazımı yakmış ve çok miğdemi bulandırmıştı diye hatırlıyorum. Yani kokusuna bakarak normal idrar mi ergenlik kaynaklı koku bırakma mı anlayabilirsiniz bence. Ergenlik kaynaklı ise kısırlaştırma sonrası edinsel kalmadıysa geçiyor genellikle

Susamsusi

Güncel

Susamsusi

@dollfacepersian temizlerken kokusu beni rahatsiz etmedi açıkçası o zaman bu kizginlikla alakali degil midir off nasil olacak ki simdi ya alışkanlık haline gelirse

slifer

kızgınlıkla alakalı olduğunda emin olun anlıyorsunuz. Bir kere koltuğun üstüne bıraktı o kokuyu. inanılmaz bir kokuydu yani o küçücük hayvan nasıl olurda bu kadar keskin bir koku bırakabilir aklım almadı. Ben onların pembe lavanta kokulu püskürdüğünü sanırdım :D