Yavru Kedim Küçük Kaldı

Merhaba arkadaşlar, evde 1,5 yaşında kısır erkek kedim ve 10 aylık yavru dişi kedim var henüz kısır değil. sorun şu kuru ve yaş mamayı yavru kedim hep kısır mamadan yiyor. yavru kedi mamalarını sevmiyor, yaş ve kuru mamayı royal canin kullanıyorum bu arada. kızım için nasıl bir takviye yapabilirim kilo alması açısından. sağlığında çok şükür bir problem yok çok hareketli bir çocuk. yavru kediler için ne önerebilirsiniz (yaş mama vitamin vs) kısır olan oğlumdan ayırıp (o çünkü baya tombili haftada bir kez yaş mama yiyorlar zaten) her gün bir kutu yaş mama yedirebilirim mesela, bunun gibi önerilere açığım. teşekkürler şimdiden.

3 CEVAP

LilaMiaLuna

Gimcat veya vetri Science tavsiye ederim benim 2 scottish fold kızımlarımında kilosu düşük Gimcat kitten paste baya kilo aldırdı ve büyüdüler tavsiye ederim

Anonymus985465

Yavru kedi gelişme çağında olduğundan bir taşına kadar yavru maması yemeli.
14 kedim var. İkisi yavru.
Yavrular Bozita kitten yiyorlar.
Ayrıca tüm kedilere her akşam ya haşlanmış tavuk ya da yaş mama yediriyorum.
Schesir, nd, nutri feline, natura ve animonda carny kaliteli yaş mamalar.
Royal Canin'i ne kuru ne de yaş mama olarak önermiyorum

Emirrckr

Kitten maması yedirmeye çalışın bence,
Yanı sıra balık yağı vs.kullanabilirsiniz.(yaş mamasına damlatarak mesela.)
Yaş mama olarak önerim N&D,Schesir,Gimcat üçlüsü bence.
Gönül rahatlığıyla verebileceğiniz mamalar bunlar,
Çünkü içeriğini sizde net bir şekilde görüyorsunuz hele ki Schesir'in yaş mamaları insana bile hitap ediyor desem yalan olmaz :))
Fiyatlar biraz yüksek ama toplu alımla daha uyguna alabilirsiniz.
Son olarak Gimcat'in Multivitamin'inden de verebilirsiniz ama yine de vitamin kullanımı için veterinere danışmayı daha uygun buluyorum ben.