Acil Mama Kararı

Sutunannesi

Anket

Brit care lilly (tahılsız)
(23 oy)
Sanabella sensitive (tahıllı)
(10 oy)
Toplam (33 oy)

Süt bildiğiniz gibi hassas sindirim sistemine sahip bir kedi acana bize çok zarar verdi ne yazıkki :(( acilen ona iyi gelecek bir mamaya geçmem lazım. İki tercihim var beni maddi olarak zora sokmayacak acil karar vermem gerek sizlerin önerisi ile.

23 CEVAP

Marlo

Benim kedim de şu an acana yiyiyor yeni geçtik tüy dökümü azaldı nd tavuklu narlıyı yemedi @Kedimvar

Elifinkedileri

Benim kedimde hassas malesef bu konuda cok ugras verdik mamalarla brit care hassas kediler icin olani da bize dokundu sadece sanabelle sensitive with fresh poultry mama yiyor evet icerik olarak bi acana orijen olamaz o yuzden ek vitamin ve besinlerle takviye yapmaya çalışıyorum açıkçası sanabelle tavsiye ederim kullandigimdan beri tuy dokme ve iştahsız yeme sorunu yasamadim go! Hassas olani da icerik olarak hosuma gitti aslinda ama balikli mama sevdiremedim

Sutunannesi

Sanırım sanabella alacağım yani bilmiyorum o kadar kararsızım ki brit care yorumları için tadını beğenmeyip yemeyen bir Sürü kedi okudum. Sonuçta ben öğrenciyim ve bu mamalardan birini aldığımda beğenmezse değiştirmem imkansız olacak bir sonraki aya kadar. Evde yapım konusunda da kendime asla güvenemedim maalesef dddiğim gibi öğrenciyim ve evde geçirdiğim süre aktif olarak Kısıtlı oluyor :( bozitayw da baktım ama sanabella içerisinde sadece pirinç varken bozitada mısır mısır gluten vs gibi bir sürü tahıl var. Sanabella glütensiz ve içerisinde sadece pirinç bulunuyor. Ve kullananlar da hep memnun olduklarını yazmışlar :(( bende içeriği iyi olsun istiyorum tabiki o yüzden zaten acana kullanmaya başladım ama iyi içerik her zaman iyi geliyor anlamına da gelmiyormuş bunu tecrübe ettim :(( brit care evet güzel ama bu kadar yemeyen kedi varken ve sütte iştahsızken böyle bir risk almaya değer mi diyorum

Kjw

Benim kedimde uzun süre Acana ve Orijen yedi 6 ay boyunca bu süreçte kedim hastalandı başta grip dendi,alerji dendi,alerjik astım dendi...Her türlü tedavi yapıldı ama bir türlü düzelmedi,6 ay boyunca veterinerlede süründüm bir dünya para harcadım hiçbir şey düzelmedi...

Ve son mamayı değiştirdim çok kaliteli iyi diyerek aldığım mamayı kesince kedim birden iyileşti hçbir şeyi kalmadı...Şuan gayet iyi Petcurean Go Sensivity Shine kullandım bu süreçte ve kedim bayılarak yedi,içerik olarak sade ve iyi geldi bize bence sende denemelisin...

Ayrıca önce yorumlarda oradaki esnaf vs olayından bahsetmişsin ama önce kendini ve kedini düşünmen lazım onların kazancına katkı sağlamak sizi iyi etmez ... Böyle sorunlar yaşarken bunu düşünmen en azından benim açımdan yararsız geldi.

nyssa

@dollfacepersian sevgili dollface annesi,ben de dollface annesiyim,15 gündür acana kullanıyorum,acana için içeriği ağır demişsiniz,ben henüz kedimde farklı bi durum gözetlemedim ama başka mama öneriniz var mıdır acaba şimdiden önlem alayım

emine64

Bende orijen kullanıyorum bir aydır acana ne gibi bir sorun yaptı anlatırsanız bizde faydalanırız. İkinci paketi yeni aldım o bitince bende sanabelle alıcam Alman markası daha kalitelidir diye düşünüyorum hatta kendim mama yapmayı düşünüyorum artık

Bilgos

ne sorun yaşamış kediniz geçmiş olsun.
ben olsam bilindik bi marka kullanırdım

Sutunannesi

Sanabella Alman markası aslında araştırıldığında bilindik bir marka ama sosyal olarak forumlar da çok yer var etmediği için biz bilmiyoruz aslında :(( bakalım umarım iyi gelir bu mama bize iştahla yer ve her şeyi düzelir