Acil Mama Kararı

Sutunannesi

Anket

Brit care lilly (tahılsız)
(23 oy)
Sanabella sensitive (tahıllı)
(10 oy)
Toplam (33 oy)

Süt bildiğiniz gibi hassas sindirim sistemine sahip bir kedi acana bize çok zarar verdi ne yazıkki :(( acilen ona iyi gelecek bir mamaya geçmem lazım. İki tercihim var beni maddi olarak zora sokmayacak acil karar vermem gerek sizlerin önerisi ile.

23 CEVAP

KedimVar

@marlo
Bazı kedilere iyi bazı kedilere de kötü gelebilir. Kediye bağlı yani. Benim kedilerime iyi gelmişti, tüy dökülmelerini azaltmıştı. Ama pek iştahlı yemiyorlardı.

dollfacepersian

Ben Brit Care Lilly'e oy verdim çünkü daha önce araştırıp beğendiğim oğlumda kısa dönem kullandığım bir mama. Oğlum tadını beğenmedi ama genel olarak Brit Care kuru mamalarını beğenmiyor. Gurme kediler için olanı dahi beğenmedi. Sanabelle ise araştırırken içerikler karışık ve net değil gibi gelmişti diye hatırlıyorum. O yüzden beğenmemiştim.
Tahılsız mamalar konusunda ben Brit Care Lilly Orijen,Acaba vb. gibi karmaşık ve ağır gelebilecek düzeyde bir içeriğe sahip değil diye düşünüyorum. Tabi ki Süt'u en iyi tanıyan siz olduğunuz onun için en iyisini siz bilirsiniz. Umarım ne seçerseniz seçin Süt'e iyi gelir:)

Feronia

Sonuna kadar Go! Sensitive.

Sutunannesi

Bende brit care lilly için bir çok yorum okudum kedisi beğenmediği için yemeyen. Şimdi sütte iştahsızlıkta olduğunu göz önünde bulundurursak bu kadar çok tadını beğenmediği için yemedi yorumu varken ona sütün iştahsızlığını daha da tetikler miyim diye düşünüyorum. Ama sanabella için herkes kedinin çok iştahla yediğini yazmış ve sanabellanın tahılsız olan hassas kediler için mamasını da buldum. Şimdi kafama asıl takılan şey tahılsız olması sütün sindirim sistemini yoruyor mu? Sonuçta ev kedisi ve hareketleri sınırlı. Aldığı tüm enerjiyi vücudundan atamıyor. Evde tek kedi olduğu için oynayabileceği bir arkadaşı da Yok gün boyunca anca ben eve gelince vs. O yüzden hem ona iyi gelsin hemde iştahsızlığı gitsin iştahla yesin istiyorum. O yüzden çok kararsızım. Bu mama konusunda yine yanlış karar Vermekten korkuyorum

Sutunannesi

Az önce veterinerime danıştım oda bu ikisi arasında brit care lilly’nin daha iyi durduğunu,sütün somonlu ve kuzuluyu belki sevmeyebileceğim ama farmina ve proplanı da araştırabileceğimi söyledi bunların yanında. Önceden proplan kullanıyorduk ve hiçbir sorun çıkmamıştı sağlıklıydı ne zaman ki acanaya geçtik bir sürü şey yaşandı. İkisini de araştıracağım ama acil karar vermem gerek artık biliyorum. Ve go sensetive için de çok fazla yorum bulamadım ve buradaki veteriner esnafımızla iyi bir ilişkimiz var küçük bir dükkan kedileri besliyorlar ve bende onların iyi yüreklerine katkida bulunmak için ordan alışveriş yapmak istiyorum her seferinde go sensetive pahalı olacak o yüzden :(( internette çok daha uygun. Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim inşallah kısa sürede karar vereceğim

eltarcin

Veterinerinizin Pro Plan'ı Süt'ün iyiliği için tavsiye ettiğini düşünmüyorum.

Marlo

Acana neden iyi gelmiyor kedilere ne gibi sorunlar oluyor???

SelinTuksal

Dediğiniz gibi tahılsız mama süt ün sindirim sistemini bozuyor olabilir. İlla bunlardan biri olacaksa sanabelle. Bozitayı da beğendim bu arada. Bir dr hiç kendiniz mama yapmayı düşündünüz mü?

Sutunannesi

Arkadaşlar merhaba öncelikle yaşadığımız durumları sizler için elimden geldiğince ayrıntılı yazmaya çalışacağım. Sütü eve yavruyken minnacıkken almıştım ve ilk geldiği gümden beri proplan junior kullanıyordu. Burda bir çok arkadaş bana proplanın içerik olarak iyi bir mama olmadığını hayvan deneyleri yaptığını söyledi. Bende mama arayışına girdim haliyle her şey onun için iyi olsun istiyordum. Burda devamlı mama tavsiyesi sorularını okudum ve ilk sıralarda hep orijen daha sonrs proplan olarak devam ediyordu liste. Acana orjiene göre daha uygundu zaten aynı firma tarafından yapıldığını okuyunca durumuma daha uygun olan acana aldım. İlk aylar sorunsuzdu hiçbir sorun yaşamadık. Mama geçişinde ishal dahi olmadı severek yiyordu. İlerleyen zamanlarda süt ishal oldu dışkı yarı sıvı yarı katı gelmeye başladı bunuds zamanla geçirdik yani ishali. Ama dışkı yarı katı yarı sıvı gelmeye devam etti hep. Daha sonra sütün maması bitmişti ve petshopa siparişim dsha gelmediği için başka mama vermek zorunda kaldım çevrede başka petshop yoktu öğrenciyim aracımda yoktu ve burası daha uygun veriyordu. Bende proplan junior aldım önceden alışık olduğu mama diye. Ve kalan acana mama ile karıştırarak verdim ve süt kustu. Daha sonra kabus gibi şeyler yaşamaya başladık. Gerçekten kabus gibiydi burda beni tanıyan arkadaşlar bilir süt devamlı kusuyorfu özellikle sabaha karşı kusma nöbetleri geçiriyordu. Röntgenler çekildi ve röntgenlerde sütün sindirim sisteminin “berbat” halde olduğu gözlemlendi hemen tedaviye başlandı. 1 haftalık bir tedavi sonrası süt yavaş yavaş eski formuna döndü derken süt kabız oldu. Kabızlığını da 1 haftalık zeytinyağı süreciyle geçirdim her şey iyi hoş derken bir kaç gün sonra süt kanlı ishal yapmaya başladı. Tabi beni çok endişelendirdi bu durum. İlaç vermek istemiyorduk süte çünkü çok hasta olmuştu ve devamlı ilaç veriliyordu. VEterinerimiz bir kaç gün gözlemleyelim hemen ilaça başlamayalım dedi. Geçip gitmesini Ümit ettik ama olmadı devam etti bu süreç bizde mecbur antibiyotik tedavisine başladık. Tedaviyi evde uyguluyordum flagly adlı şurup ile. Ama kullananlar bilir kediler asla sevmiyor bu ilacı. Verme süreci çok karın ağrılı geçti resmen süt bizimle iletişimi geçti benden korkmaya başladı oyun oynamayı Bıraktı en sonda yemeden içmeden kesildi bende mecbur antibiyotiği Bırakmak zorunda kaldım:(( şimdi de yaşadığımız sorunlara bakıyorum da biz hep sindirim ile sorunlar yaşadık. Ve onca test yapıldı bir sürü şeye bakıldı hiçbir şey çıkmadı son zamanlarda. Bu durumda artık her şeyin mamadan kaynaklandığını düşünmemek elde değil. Bugün sanabella siparişi verdim. Yeme riskini göz ardı etmek istemedim. Veterinerimde brit care lilly sevip sevemeyeceği konusunda kuşkulu olduğunu söyledi. Zaten bir sürü sitede yorum okudum çoğu kedi sevmemiş. Süt zaten iştahsız :(( umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşacak güzel kızım. Bu yazdıklarım her hangi bir markayı ya da mamayı kötülemek değil. Ben acanayı 6,7 aydır kullanıyorum. Bize yaramadı, iyi gelmedi. Ha önerir miyim başkalarına maalesef ki kendi yaşadıklarımızdan sonra biraz daha araştırmalarını tavsiye ederim. HErkesin miniğine sağlık diliyorum

Sutunannesi

Arkadaşlar acil yardım bugün sipariş vereceğim

Sutunannesi

Okuduğum yorumlardan yola çıkacak olursam sanabella adına çok daha olumlu yorumlar okudum.iştahsız kedilerin bile iştahla yemeye başlaması gibi... Burda da brit care fazla oy gelmiş. Ama tahılsız mamaların bazı kedilere de olumsuz sonuç yarattığını okudum. Zaten biz acanaya geçtiğimizden beri sindirim sistemi hastalıkları konusunda neler neler yaşadık sizler iyi biliyorsunuz. O yüzden neyi neden işaretlediğinizi de açıklayabilir misiniz. Çünkü ben çok kararsızım her şey onun için iyi olsun istiyorum

eltarcin

Kedilerin zaten doğalarında kendi istekleriyle tahıl yemezler. Onun için mümkün olduğunca tahılsız mama kullanılmalı. Acana çoğu kedide sorunlara yol açıyor maalesef :// Benim tercihim bu iki mama arasında Brit Care'den yana.

eltarcin

*Kediler

Sutunannesi

Arkadaşlar brit care lilly somon unu ve kuzu unundan oluşuyor. Et yerine un olması ne kadar doğru hiçbir et kaynağı Yok sadece undan oluştuğu yazıyor

aleyn

mutlaka ikisinden biri mi olmalı bilmiyorum ama bozitanın şu mamasına da bakabilirsiniz, hassas kediler için üretilmiş ve içerik de yazıldıgı gibiyse bu ikisinden daha iyi gibi geldi bana..
bozita feline sensitive diet