Su Ve Mama Kabını Ne Sıklıkla Yıkıyorsunuz

Diremmm

öncelikle herkese iyi aksamlar. kedilerinizin su ve mama kabını ne sıklıkla nasıl yıkıyorsunuz? deterjan sabun gibi seyler kullanıyor musunuz?
ben her gün su kabını sabunsuz elimle ovalayarak yıkıyorum (tabi ki önceden elimi de yıkıyorum güzelce). mama kabını da ayda bir sabunlayarak yıkıyorum.
internette araştırdığımda su ve mama kabını her gün yıkamamızı söylüyorlar ancak sabun veya baska tür bi deterjanla her gün yıkarsak kokusundan rahatsız olmazlar mı?
içten içe kokusu rahatsız eder diye tedirgin oluyorum diğer yandan da daha temiz olması icin yıkamak istiyorum sizin önerileriniz nelerdir siz nasıl yapıyorsunuz?
birde sabun vs. kullanıp kullanmadıgınızı yazarsanız sevinirim :)

13 CEVAP

tyguler

ben bazen mutfaktaki fairy ile yıkıyorum çünkü mama kabının dibinde yağ kalıyor ve sadece suyla bazen geçmiyo su kabı da aynı şekilde öyle. bulaşık deterjanıyla yıkayınca kediyi rahatsız edeceğini sanmıyorum yani ben yıkadığın bardakla su içince rahatsız olmuyorum sonuçta. tabii iyi durulanmazsa rahatsız edebilir orası farklı bir durum

ben her gün yıkıyorum bebekler için olan bulaşık deterjanlarını kullanıyorum. sünger olarak da bakteri üretmediği için genelde elimde varsa kabak lifi kullanıyorum. unibaby var şu an mesela bulaşık deterjanı olarak. indirimde hangisini görürsem onu alıyorum genelde aldıklarım şunlar: domol hassas, cif bebek, frosch hassas, unibaby. ılık suyla güzelce durulayınca sorun olmuyor zaten kokuları yok denecek kadar az. her gün yıkanılması öneriliyor özellikle sularının her gün tazelenmesi.

_Catlover_

Ben her gün fairy ile yıkayıp güzelce duruluyorum. Arada sıcak su doldurup içine sirke ve karbonat döküp bekletiyorum.

Diremmm

tyguler o yağ benide rahatsız ediyor o yüzden sabunla yıkıyorum bende ama fairy falan hiç denemedim☺️ o koku bizi rahatsız etmiyor ama hayvanlar daha hassas olunca koku konusunda kafamda acaba rahatsız oldu mu diye düşünceler beliriyor

Diremmm

tyguler o yağ benide rahatsız ediyor o yüzden sabunla yıkıyorum bende ama fairy falan hiç denemedim☺️ o koku bizi rahatsız etmiyor ama hayvanlar daha hassas olunca koku konusunda kafamda acaba rahatsız oldu mu diye düşünceler beliriyor

Diremmm

whereisthepo0p o sekilde olabilir aslında sagolun 😊 suyunu her gün tazeliyorum muhakkak ama yıkama konusunda endiseliydim

_iko_

Frosch bulaşık deterjanı veya beyaz sabunla her gün olmasa da sık sık yıkayıp iyice durulayıp kuruluyorum. Neticede kendi tabaklarımızı aynı deterjanla yıkayıp kullanıyorum, iyi durulayınca kedime de zarar vermeyeceğini düşünüyorum.

Diremmm

Catlover o sirkenin kokusu rahatsız etmez mi bazen bizleri bile asırı rahatsız ediyorken ☺️

Diremmm

iko sağolun fikir icin 🙏☺️

LilaMiaLuna

Ben iki günde bir su ve mama kabını normal bulaşık deterjanı ile yıkıyorum

Diremmm

LilaMiaLuna sagolun 🙋🏻‍♀️☺️

Seymmrym

Deterjan ile yıkayıp en sonda bi sirke döküyorum sirke kalıntıları alır kokuyu da nötrler diye en sok onu da iyice durulayıp kuruluyorum koku kalmıyor mama kabını 3 günde max 1 haftada yıkıyorum su kabını hergün boş suyka yıkayıp 3 günde bir makinaya atıyorum zaten yedekli kapları

_Catlover_

Beyaz sirkenin pek kokusu olmadığı için rahatsız edeceğini sanmam. Bu zamana kadar sorun olmadı kedim rahatlıkla yedi içti