Kedim Kusuyor (Haftada 1)

yaren13

Merhaba 7 aylık dişi van kedim var. Önceden çok kusması yoktu ama 1 aydır neredeyse haftada bir kusar oldu. Veterinere götürdüm muayene olduk herhangi bi problem çıkmadı. Bundan önce yavru kedi maltı kullanıyordum tüy kusmayı engellemiyordu 1 haftadır başka malt kullanıyorum (vets plus) ama bi değişiklik olmadı. Böyle bi durum yaşayan deneyimlerini paylaşabilir mi? Malt önerisi de alabilirim

3 CEVAP

LilaMiaLuna

Malt olarak gimcat ,bolavia, veda tavsiye ederim ama kediniz tüy kusmamış. Kediniz yemeği sindiremiyor ve bu şekilde çıkarıyor.

yaren13

Bu konuda bi tavsiyeniz var mı? Mama mı değiştirmeliyim

Minminik

tam diş değiştirme zamanları dişleri çıktımı diş eksiği varmı diş eksiği olunca parçalayamadan yuttuğu için bir süre sonra sindiremeyerek kusuyor, eğer bu durum geçerliyse mamayı biraz ıslatarak verin.
Ürünleri inceleyip içindeki malt oranına bakın, gimcatinki düşüktü sanırım, kedi çimi de alabilirsiniz onlarda tüye iyi geliyor