Erkek Kedi Hamile Gibi

Miniss

Arkadaşlar merhaba parkta uzun suredir hamile sandigim bir kedi vardi bugun bir baktim testisleri var arkada.karninin iki tarafi da sivri şekilde sis.Hep mama goturdugumde yiyor istahinda sıkıntı yok .ne olmus olabilir bu kediye sizce

6 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
İç parazit ya da ıslak fip olabilir.

Cennet29

Midesinde yada bağırsağında bişey birikmiş olabilir yani sebebi her neyse normal değil. Sağlık sorunu olduğu belli

aslihan_e

Önce yarım doz iç parazit hapı verin yiyeceğe saklayıp, onda her türlü iç parazit vardır, fayda sağlar. İkinci olarak bazı kediler sadece karın bölgelerinden kilo alıyorlar, bu insanlardaki gibi genlerle alakalı, yemesi içmesi yerindeyse bir sağlık problemi görünmüyorsa göbektir o. Yine iç parazit hapı vermeniz daha sağlıklı olmasını sağlar, şişkinliği varsa biraz olsun gider. Tabi 3 hafta sonra tekrar ilaç vermelisiniz yoksa yumurtalar geri çıkar. Benim sahiplendiğim bir kedinin babasının öyle karnı şişti, göbekli kedi diyorduk. Şimdi bizimki de babasına çekmiş o da hamile gibi ama erkek, bir sağlık problemi de yok. Bacakları falan zapzayıf oluyor göbeklerinden kilo alıyorlar. Aslında insanlarda bu vücut tipi şeker hastalığına yatkındır. Onlarda da öyle bir yatkınlık olabilir diye düşünüyorum.

blue_hpood

aynı şekilde hamile sanıp veterinere götürdüğüm kedide parazit çıkmıştı, çok çabuk halledilebilir bir şey, mutlaka bir veterinere gösterin. bambaşka bir şey de olabilir, iç dış parazit uygulamanın zararı olmaz fakat daha ciddi bir şey olabilir. imkânınız el veriyorsa mutlaka bir yardım alın.

aslihan_e

O zaman fip olabilir. Veteriner görmeli.

Miniss

İc oarazit hapi vermeyi deneyecegim fakat bu kedinin başka bir sıkıntısı var sanirim cunku çok ciddi biyutta bir sislik var karpuz kadar sismis neredeyse:(