İki Mama Karıştırmak

Aminto

Proplan kısır hindili mama kullanıyorduk daha sonra hills kısır ton balıklı aldım karıştırarak veriyorum onda bile hills zor yiyorlar iki gündür hills veriyorum sadece denemek için normalde 3 öğün veriyorum tabakta mama kalmaz şu an çoğu duruyor ne yapacağımı bilemedim proplan 3 kilo var hills 10 kg dünya para verdim acaba karıştırarak versem sürekli bir sorun olur mu? Aslında yıllar önce hills çok kullnadık böyle bir sıkıntı yaşamadım şimdş neden oldu bilmiyorum.

7 CEVAP

Aminto

3 kızım bu arada üçü de pek sevmedi eşekler :))

Aminto

Karıştırarak verince yine iyi kötü yiyorlar

Proplan kediler için en lezzetli mama veterinerimizin verdiği bilgiye göre.. Uzun zamandır yemeye alışıklarsa başka mamaya geçmek çok zor, ben de daha önce farkli mamaya geçmeyi denemiştim (bu yaz proplanda kimyasal madde tespit edildi haberi nedeniyle) ama asla yemedi.. Ve kedileri ‘nasıl olsa acıkınca yer’ düşüncesiyle kısa süreli bile aç bırakmak karaciğerleri için hic iyi degil.. Benim de elimde aldığım mama kalmıştı, atmaya da kıyamıyorum, veterinerimiz Proplan ile birkaç gün önceden karıştır, kokuları birbirine iyice karışsın, o şekilde verebilirsin demişti.. o şekilde keyifle yediler.. Tabii bendeki mama 2 kiloydu.. Siz de bu şekilde vermeyi denerseniz sorun olmaz diye tahmin ediyorum ama yine de bir veterinerinize danışın bence..

Ahraz

Ben kedime karıştırarak vermiştim.butun trendline karı bulup yemiş carnaval mama yi bırakmıştı.secip yedi

Cennet29

Kedinizde deri, bağırsak, mide sorunu olmazsa kullanabilirsiniz ama alışırlar mı bilemiyorum proplan bitince yemeyi bırakabilirler. Yinede bir deneyin umarım alışırlar 1 ay zaman tanıyın

Yuileena

İki farklı tat ve hatta iki ayrı mama markasını karıştırıp vermeyi tavsiye etmiyoruz. Lezzet olarak büyük ihtimalle balık yemek istemedikleri için hillsi ayırıyorlardır. Ancak sağlıkları için en güvenli verilebilecek mama balıklı olandır. Proplandan geçiş zor oluyor sevgili yazarın dediği gibi. Bunu sık duyuyoruz. Şahsen köpeğime de hills Balıklı veriyorum. Mama geçişlerinde probiyotik desteği kullanıp 4 gün kuralı ile geçiş en iyisi.

Yuileena

İki farklı tat ve hatta iki ayrı mama markasını karıştırıp vermeyi tavsiye etmiyoruz. Lezzet olarak büyük ihtimalle balık yemek istemedikleri için hillsi ayırıyorlardır. Ancak sağlıkları için en güvenli verilebilecek mama balıklı olandır. Proplandan geçiş zor oluyor sevgili yazarın dediği gibi. Bunu sık duyuyoruz. Şahsen köpeğime de hills Balıklı veriyorum. Mama geçişlerinde probiyotik desteği kullanıp 4 gün kuralı ile geçiş en iyisi.