Kedim Tırmalama Tahtasını Tırmalamıyor

Fistik23

Kedim tırmalama tahtasını tırmalamıyor onun yerine deriyi tercih ediyor ve arada birde halıyı. Perdelerle uğraşmıyor ama deri görünce dayanamıyor ev neyse de depremde sonra araba kaldığımız zamanda serbest bıraktığında arabanın deri olan yerlerini hedef alıyordu bu tırmalama tahtasına nasıl alıştıra bilirim örnek olsun diye ben tırmalıyorum ama anlamıyor hiç tırmalamadı

5 CEVAP

Melodi-Sora

Kedi nanesinden hoşlanıyorsa tırmalama tahtasına kedi nanesi sürebilir veya spreyi sıkarak deneyebilirsiniz. Bazı kediler dikey değil yatay yüzey tercih ederler halı ve deriden bahsetmişsiniz. Derinin dikey değil de yatay olduğu konumları hedef alıyorsa turmalama direği tarzında değil de tırmalama matı yada yatağı daha uygun olabilir. Yine de sevdiği bir yüzeyle karşılaşınca tırmalamak isteyecektir. Oralara da belki eğitim bandı yapıştırarak o yüzeylerden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Fistik23

Derilerde dikey bazaların yanı sehahların ayağı tırmalama tahtasıda dikey kedi nanesinden pek hoşlanmıyor bant olayını deneye bileceğimi sanmıyorum komple her şeyi bantlayamam

KimJeongguk

Biraz zor yavruluktan alıştırılması lazımdı. Bize 1.5 aylıkken geldi hemen tırmalama tahtası aldık ve alıştırdım şuan 2 yaşında sadece kendi tırmalama tahtasını tırmalar bazende halıyı tırmalıyor başka hiçbir yere dokunmaz.

yaren13

Ben alışması için en sevdiği oyuncakla (olta) oynattığım zaman tırmalama tahtasına tutuyordum bu şekilde alıştırdım siz de deneyebilirsiniz. Kalın ipten makrome bi salıncağım vardı onun iplerini tırmalıyordu bunu da çift taraflı bant ile çözdüm küçük bi alan olduğu için

blue_hpood

evin bazı yerlerine halat yapıştırabilirsiniz:) mesela masa bacağı, koltuk kenarı vs gibi. fırsatınız varsa daha yukarılarda takılıp hem uyuyup hem tırmalayabileceği ekipmanlar öneririm.