Mama Geçiş Yapmasam?

Zxhrlast0x

Arkadaşlar kedime mama geçiş yapmadan kuru mama versem olmaz mı maması 1 haftaya gelecekmiş ve Aç kalıcak eskiden royal canin kullanırdım sonra ND’ye geçtim ND mamada azerbaycandayım Türkiye’den gelene kadar uzun sürüyor bende de bitti elimde kalmadı gelene kadar royal versem sonra yine Nd versem zararlı olur mu?

6 CEVAP

Melodi-Sora

İshal ve sindirim sistemi problemi yaşama ihtimali var. Olmayabilir ama ihtimal nedeniyle birkaç haftada geçiş önerilir genelde. Ben benzer bir durumda kaldığımda doğrudan geçiş yaptım ancak hergün probiyotik de verdim ishale önlem amaçlı.

Zxhrlast0x

Maması gelene kadar royal kullanıcam sonra geri ndye geçicem veteriner bunun için ilaç yazmıştı ishal olursa diye ama eğer olursa ilaç vermeden geçer mi??

blue_hpood

hassas bir bünyesi yoksa sadece kısmi oranda sindirim sorunu yaşar, imkânınız varsa tavuk, balık veya kuzu, ciğer haşlama ile bir hafta besleyebilirsiniz.

blue_hpood

bu arada ishal durumlarında tavuk göğsü haşlamak da iyi gelir:)

scotland

kediden kediye cok degisiyor ben yeni bir sey deniyorum hatta 2 gun karisririp alistirdim mamalara simdi bir gun acana pacifica bir gun fitmin delicious olarak donusumlu veriyorum ama kedimin midesi hassas degil sizinkide hassas degilse bence problem olmaz

LilaMiaLuna

Arkadaşlarında dediği gibi hassas sindirim problemi yoksa verebilirsiniz