Kısırlaştırma Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon

Merhaba, kedim kısırlaştırma ameliyatı olalı 2 hafta geçti bu süreçte 3 günde bir antibiyotik iğne ve ateş düşürücü yapıldı. Ancak 2-3 gündür ateşi 39.5 ve ateş düşürücü iğneye rağmen düşmüyor. Sizce enfeksiyon kapmış olabilir mi? Yemesi içmesi iyi.

5 CEVAP

Anonymus985465

Acil hemogram yaptırın

Enfeksiyon hemogramda çıkıyor değil mi

Fistik23

Ateşinin düşmediğini veteriner hekime bildirin gerekli kontrolleri yapar

Trifane

Viral bir enfeksiyon almış olması muhtemel. Acil hekime gidin. Benzeri sorunu ben yaşadım. 1 ay uğraştık. Kısırlaştırma sonrası kızımın ateşi yükseldi salya vardı ağzında. Ameliyat esnasında almış olduğunu anladik. Geçmiş olsun.

Antibiyotik tedavisine başladık