Kedi Kızgınlığı Ne Zaman Geçer Ve Kızgınlıkta İken Kisirlastirilma Yapilir Mi

Patili_1

evet soruda sordum kedimiz kizginliga girmiş sürekli bağırıyor poposuju kaldırıyor evdeki kısır kedimize cilve yapıyor ne kadar sürer bu durum 1 ay dan fazla sürer mi birde kısırlaştırma yapilabilir mi bu haldeyken

4 CEVAP

LilaMiaLuna

1 aydan fazla sürmez. Kesinlikle kızgınlıktayken kısırlaştırma yapılamaz çok riskli

Baliminannesii

Kızgınlığı geçtiğine emin olmanız lazım genelde kızgınlıktan çıktıktan 3 gün sonra yapılıyor. Kızgınlığı ortalama 1 hafta sürer

Emirrckr

Bizde de durum aynıydı,
Evden dışarıdaki erkeklerin sesini duyup yerlerde yuvarlanıp popo kaldırıyordu.
Biz mümkün mertebe aklını dağıtmaya çalıştık sürekli oyun oynattık zaten oyun dışında hep cam kenarına gidip aşağıya bakarak bağırıyordu :)
Perşembe başlamıştı ilk günler çok zorlu geçti ama Pazartesi baya azalmıştı belirtiler.
Ancak veterinerimiz birkaç gün daha geçsin dediği için aynı haftanın Cuma'sını bekledik ve o gün ameliyata girdi sorunsuz bir şekilde kısırlaştı şu an yaklaşık 1 ay oldu hiçbir problemimiz yok.

Eif

Benim kedimin ilk kızgınlığı 4 gun sürdü. Bir hafta sonra tekrar girdi 3 gun sürdü. Kediden kediye değişebiliyormus. İkinci kizginligindan bir hafta sonra kısırlaştırdım.