Bastet Kum

dd13

Merhaba arkadaşlar,
Bastet kumu çok seviyorum ve severek de kullanıyorum. Ancak kumu kutuya koyduktan 2 hafta sonra falan kum aşırı tozutma yapmaya başlıyor. Açıkçası 2 haftada bir de kumun tamamını dökmek istemiyorum, kum fiyatları malum. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı? Yaşadıysanız nasıl bir yol izliyorsunuz?

7 CEVAP

Miamor

Bende bastet kum kullanıyorum 3 haftayı geçti tozutma olmadı kutu kutu değişiyor mu acaba?

blue_hpood

valla en son hepsine küfür ede ede gidip pelet kum aldım. evde çok fazla kedi bakmış, 2 kediye de belgeli sahiplik yapmış ve şu anki canavara da yaklaşık 3 yıldır bakan biri olarak söylüyorum: kediniz aşırı huylu değilse, uzun tüylü değilse, maddi durumunuz kısmen iyiyse pelet alın. benim kedimin tuvaleti açık tuvaletti, lindocat advanced kullanıyordum, elbette ondan önce bir dünya kedi kumu denedim ve hiçbirinden memnun kalmadım, tuvaletini yaptığı anda bütün ev (amerikan mutfaklı, 1+1 olduğu için) toz altında kalıyordu.. bu durumdan bıktım, gidip topaklanan pelet aldım, ufak geçiş yaptım kumuyla karıştırarak ve sonuç mükemmel! topaklanması iyi mi? fena değil. toz var mı? sıfır, hem de sıfır. resmen kendime küfürler ettim, niye daha önce almadım, denemedim dedim. bu arada etrafa da dağılmıyor, üstü tamamen açık bir tuvaleti var ve kazarken ne kadar zorlarsa zorlasın sadece bir iki pelet dışarı çıkıyor. uzun lafın kısası, pelet öneriyorum:) şimdilik bigcat, power olanını denedim, çok mutluyum, muhtemelen sonsuza kadar bu peleti kullanırım. daha iyi markalar var, alman markası olanlar var, benim için aşırı pahalı olduğundan bigcat aldım. tavsiyem, geçiş yaparak bir deneyin.

PofudukLeo

Bizde bir dönem basted kullandık çok da memnunduk açıkçası ancak kutudan kutuya ürünün farklı çıktığını görünce maalesef ki kullanmayı bıraktım. Bazısında toz problemi , bazı kutularda ise topaklanma yerine çamur gibi oluyor ürün.

Seymmrym

Peleti nasıl geçiriyorsunuz ne kadar denediysem olmadı elimde kaldı peletler az denedim çok denedim sabrettim çişini tuttu kakasınında üstünü örtemediği için delirdi üstüne bastı dışarıya çıkardı kaka ev olduk pes ettim

dd13

Basteti toz yapmıyor önerisiyle almıştım, belki de tanecikler ufalandıkça toz oluyordur. Ben hep trend.ol da astana market satıcısından almıştım, kutularda farklılık var mı bilmiyorum ama aldığım 3-4 kutuda da aynı durumu yaşadım.
Pelet öneriniz için teşekkürler. Açıkçası temizlenmesi biraz emek istiyor diye pelete pek yanaşmamıştım ama herhalde onu araştırmanın vakti geldi

Lucycan

Merhaba bende bastet kullandım ama sizin dediğiniz gibi birşey yaşamadım ama patilerinden çok dışarıya sıçrıyor.Reflex aktif karbon kullanıyorum biraz tozlu ama topaklanma,koku ve patilerinden dışarı saçılma pek olmuyor.Palet banada emek isteyen daha uğraştırıcı gibi geliyor:)aslında denemekte yarar var

Lucycan

Merhaba bende bastet kullandım ama sizin dediğiniz gibi birşey yaşamadım ama patilerinden çok dışarıya sıçrıyor.Reflex aktif karbon kullanıyorum biraz tozlu ama topaklanma,koku ve patilerinden dışarı saçılma pek olmuyor.Palet banada emek isteyen daha uğraştırıcı gibi geliyor:)aslında denemekte yarar var