Sosyalleşme Eksiği Mi ? Psikolojik Sorun Mu ?

Hokage

Merhabalar ,
7 aylık Dobermann’ımızı asla dışarı çıkaramıyoruz , bize 6 aylıkken geldi ve muhtemelen izole yetişmiş. Dışarıda iki adım atamıyoruz kapıdan çıkar çıkmaz tuvaletini apartman önüne bırakıp hemen ağlayıp havlamaya başlıyor , tasmayı söküp uzaklaşıyorum , yanıma kadar gelip benden bile korkarak yine ev kapısına kaçıyor böyle volta atıyoruz. Artık çok yoruldum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen biri yardımcı olsun

3 CEVAP

blue_hpood

size bütün sorunların tümden çözümünü ve köpek arkadaşınızın bütün hareketlerinin anlamlarını öğrenebileceğiniz bir tavsiye vereceğim. kral köpek ailesi. benim de kendileriyle yolum 3 sene önce kesişti, o gün bugündür bütün köpek arkadaşlarla anlaşabiliyoruz:) ücretsiz bir dünya arşiv videolarına youtube’dan erişebilirsiniz, canlı yayına katılıp soru sorabilirsiniz, köpek beden dili öğrenmek için akedemiye katılabilirsiniz, instagramdan veya whatsapptan soru iletebilirsiniz. kendileri ödülsüz/cezasız köpeği merkeze koyarak anlama felsefesini ortaya atarak kral köpek ailesini kuran çok iyi niyetli bir çift. size garanti veriyorum, hatta söz veriyorum, kendileriyle iletişime geçtiğiniz taktirde hiç bakmadığınız şekilde bakmanıza ve köpek arkadaşınızı gerçekten anlamanıza yardımcı olacaklar. yalnız köpeklere dair inandığınız algılar biraz yıkılabilir fakat sözüm söz, bütün sorunlarınız çözülecek. köpeğinize tek bir eğitim dahi vermeden, ödül ve ceza ile şartlamadan, bağırmadan, sadece sabırla. eğitim de insanlar için, köpekleri anlamak adına. umarım kendileriyle tanışırsınız, bir kişinin daha sürüye katılması beni çok mutlu ediyor:)

Hokage

Değerli tavsiyeniz ve vaktiniz için çok teşekkür ederim, takip ediyorum çok sağolun.

blue_hpood

rica ederim, umarım bir gün soru cevapta sizi de görme şansım olur. ben de teşekkür ederim:)