Kedim Kızgınlığa Girmiyor

wLookas

merhabalar kedim 1.5 yaşında 2 kere kızgınlığa girdi ilk çiftleşmesinde olmamıştı 2 hafta sonra tekrardan kızgınlığa girmişti 2. çiftleşmede ocağın 23 kızgınlığa girmemişti hamile olduğunu düşündük fakat ultrason ile baktırdığımızda hamile olmadığını öğrendik ve 2 ay olacak neredeyse hala kızgınlığa girmedi sebebi ne olabilir

1 CEVAP

blue_hpood

mucize diyelim:) kediniz cins kediyse özellikle kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. kızgınlığın belli bir aralığı yok, her kedide farklıdır. benim size önerim, daha fazla strese girmeden, kızgınlıkta olmadığı bir anı yakalamışken kısırlaştırmanız. dişi kediler için çiftleşme/hamilelik süreci sancılı, kanser ve benzeri sorunları getirebilecek, ölüm olasılığıyla bile sonlanabilecek bir süreç.. küçük arkadaşınızı birkaç tane yavru vermesi için riske atmayın derim.