Kedim Ağzımı Ve Dilimi Yalıyor

Semra26

2 Aylık yavru erkek kedim gelip dilimi ve ağzımı yalıyor kendimi çekmeme elimle kapatsam bile patisiyle ittirip ağlar bir sesle yalamaya başlıyor sebebi nedir veterinere sordum bir sıkıntı olmadığını söyledi nedendir bu durumu yaşayan varmı nasıl vazgeçirebilirim

7 CEVAP

Sutin

Kendinizden uzaklaştırmayın lütfen. Bunu yapmanız zalimlik olur. Kendiniz demişsiniz 2 aylik diye. Annesine muhtaç bir bebek kendisi henüz ve simdi sizi annesi olarak görüyor. Bunu yaptığında ağzına serçe parmağınızı götürün onu emsin. Ya da bunu yapma sebebi %80 ihtimalle aç olmasıdır. Süt tozu kullanıyorsanız (ki kullanmalısınız gibi duruyor) karnını da doyurabilirsiniz. Zaten bir aya kalmaz bırakır.

blue_hpood

kedilerin yalaması olumlu bir anlama geliyor fakat sizin kediniz daha çok ufak, muhtemelen annesinden çok erken ayrıldı ve emmeye dair bağlantıları kullanıyor. 2 ay anneden ayrılması için çok erken bir süre.. benim tavsiyem yalamasına izin vermeyin, hareketi başlattığını anladığınız anda uzaklaşın.

Semra26

Uzaklaşıyorum patilerini tutuyorum o inatla bana yaklaşıp emmeye başlıyor gecede uyku halindeyken gelip emmeye başlıyor ilk geldiğinde böyle birşey yoktu aşılarını yaptırdım 5 gündür böyle ve hiç uzaklaşıyor yanından da ayrıldığımda ağlıyor

blue_hpood

ağlamasını göz ardı edin, bu huy olarak kalırsa sürekli emme davranışı sürdürüp yapamadığında huysuzlaşabilir. patilerinizi tutmanıza gerek fakat mümkün olan her seferinde uzaklaşabilirsiniz. muhtemelen annesini emdiğini zannediyor. kalıcı olmamasını sağlayın. gün içerisinde de gerekli aktiviteyi yaptırın ki geceleri deliksiz uyusun, 2 aylık bir kedinin oldukça fazla enerji atma ihtiyacı vardır. gün içersinde de emme hareketinde bulunursa uzaklaşın ve oyun oynatmayı deneyin. günde minimum 1 saat kemiksiz ona ayırmanızı öneririm.

blue_hpood

yukarıdaki arkadaş vicdanlıca bir karar vermeye çalışmış fakat yine bu sitede bu şekilde emen bir kedisi olan vardı, 3 yaşlarında ve 5 kiloluk bir kedi suratına çıkıp emmeye çalışıyordu. vicdani kararlar her zaman en iyisi değildir. fazla erken ayrılmış annesinden, bu doğru ama siz annesi değilsiniz, dediğim gibi tavsiyem izin vermemeniz. zamanla bırakacaktır.

Semra26

Uzaklaşıyorum patilerini tutuyorum o inatla bana yaklaşıp emmeye başlıyor gecede uyku halindeyken gelip emmeye başlıyor ilk geldiğinde böyle birşey yoktu aşılarını yaptırdım 5 gündür böyle ve hiç uzaklaşıyor yanından da ayrıldığımda ağlıyor

Semra26

Yok kuru mama yiyor gayet güzel bir şekilde ilk sahiplendiğimde böyle bir alışkanlığı yok aşılarını yaptırdıktan sonra emmeye başladı parmağımı tutsamda ısrarla ağız ve dili emmeye çalışıyor inatla zorluyor ve engel olduğumda ağlıyor dikkatini dağıtmaya çalışsa da anlık olarak dağılıyor boşluk buldumu yapışıyor yine umarım bırakır🤷