Kısır Kedim Susmuyor

PofudukLeo

Merhaba , erkek kedim kısır olmasına rağmen son bir aydır asla susmuyor. Sürekli miyavlıyor. Hem gün içerisinde hem de yatmadan önce mutlaka oyun oynayıp yormaya çalışıyoruz ama nafile. Kısa bir süre sussada tekrar başlıyor. Kedisi kısır olmasına rağmen bu gibi durumlarla karşılaşan arkadaşlarımın tavsiyelererini rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

5 CEVAP

blue_hpood

kısırlaştıralı ne kadar oldu? hormonlar bir süre daha vücutta olacağından tam olarak sakinleşmesi ortalama 2 ay sürecek. her öğünden önce 40 dakika oyun oynatıp yormaya çalışın. gece de uyumadan önce 20 dakika daha yorun.

blue_hpood

veterinere bir daha danışmakta fayda var. bazen ameliyat doğru yapılmamış oluyor. bence başka bir veterinere danışın.

PofudukLeo

Kısırlaştırma operasyonu olalı 7 ay oldu. Dediğiniz gibi sürekli yormaya çalışsakda durgunluğu çok kısa sürüyor.

Mika12

Fiziksel yprulmanın dışında mental olarak yorulmadığı için olabilir. Ona yeni bir kaç hareket öğretöeye çalışın. Veya ödül mamalarını çeşitli yerlere saklayın bulmaya çalışsın.Biraz araştırırsanız bir çok alternatif çıkar.

aslihan_e

Bazı kediler öyle ya, bizim de bir tane var. Biz bahçeye de bırakıyoruz oynasın gezsin diye, hemen geri geliyor kapıda bağırıyor, evde de bağırıyor. Sürekli can sıkıntısı, bir tatminsizlik. Odadan odaya gezer durur.