Kısır Kedim Çifleşmeye Çalışıyor

LilaMiaLuna

Merhaba arkadaşlar
Kısır erkek kedim var 3 yaşına girecek 8 aylıkken daha kızgınlığa girmeden kısırlaştırdım. Bide 11 aylık kısır kedim var erkek kedim dişi kedim ile çifleşmeye çalışıyor
Neden olabilir?

4 CEVAP

blue_hpood

11 aylık erkek kedinizi ne zaman kısırlaştırdınız? muhtemelen henüz vücutta salgılanan hormonlardan dolayı çiftleşmeye çalışıyor, hareketi engellemeye çalışın, kalıcı hâle gelmesin.

LilaMiaLuna

3 yaşına girecek olan erkek kedimi 8 aylıkken kısırlaştırdım, 11 aylık dişi kedimi ise 8 aylıken kısırlaştırdım. Dişi kısır kedim çifleşmek istemiyor erkek kısır kedim sürekli üstüne çıkıyor. Kedilerimin hamile kalmasını hiç istemiyorum nasıl engellerim

blue_hpood

kısır kedi yavru yapamaz:) bu yüzden kısırlaştırıyoruz, ikisi de kısırsa bu ihtimal sıfır diyebiliriz. içiniz rahat olsun fakat yine de hareketi engelleyin: sürekli devam ettirirse dişiyi rahatsız edecek şekilde tekrar etmeye başlayabilir. henüz vücutta tam olarak sabit hâle gelmemiş olabilir hormonlar. bir veterinere de mutlaka danışın, bazen doğru kısırlaştırılmamış olabiliyor.

LilaMiaLuna

Teşekkürler cevap için , artık dişi kedim çok rahatsız olunca erkek kedimi büyük bir odaya koydum 2 dk sonra çıkarttığım da hala aynı şeyi tekrarlıyor