Kedimde Beyaz Renk Pire Gibi Bir Şey Çıktı Ne Olabilir

With_Badem

Kedimi tararken beyaz çok küçük şeyleri gördüm önce kepek zannettim ama peçeteye koyunca hareket etmeye başladı hemen öldürdüm birkaç tane öyle buldum ama benim bildiğim pire siyah olur, bu bir tür parazit mi anlayamadım ne olduğunu bilsem araştıracağım ama bilmiyorum herhangi bir fikriniz varsa yardımcı olur musunuz?

5 CEVAP

aslihan_e

İç parazit çıkıp tüylerine yapışabilir. Gördüğünüz şeylerin böcek gibi ayakları falan var mıydı? Peçeteyle ezilebiliyor muydu?

aslihan_e

Eğer ki yürüyen kepeğe benziyorsa şeyletiella denen bir akar olabilir. O insanlara geçip kaşıntı yapabiliyor dikkat edin.

With_Badem

Peçeteyle ezdim ama çok küçüktü sonra hep taradım ama bulamadım hiç

aslihan_e

İç parazit ilacı en son ne zaman verdiniz?

LilaMiaLuna

3-4 aydır iç dış parazit yapılmasıysa, parazit olabilir