Kedim Yemek Yerken Rahat Vermiyor.

Beyzavisne

Merhabalar 5 aylık bir tekir kedim var. Annesi bıraktığı için sokaktan sahiplendim. 1.5 aydır benimle. Aile evine getirdim yanlız yemek yapıldığında içinde et olmamasına rağmen sürekli yemek sırasında rahat vermiyor ve miyavlıyor. Azar azar yaş mama veriyorum ben yemek yerken ama sürekli devam ediyor. Bu sebeple ne yapabilirim yardıma ihtiyacım var.

3 CEVAP

Minminik

Merhaba bizde bebekken ayni problemi yasadik 5 ayda anca ogrendi her ciktiginda tek bir kizma kelimesi belirleyin ornegin hayir veya şşt diyerek indirin masadan ve sizi yukardan gorebilcegi bi yer yapin ki sizi izlesin yavas yavas ogrenicek emin olun ha bizimki hala arada geliyor ama cok sık cikmamasi gerektigini anladi

Silablgn

Benim kedimde öyleydi her yemek yediğinizde onada verirseniz alışır ve bunu sürekli yapar kızarsanız ve birşey vermezseniz zamanla yapmayı bırakcaktır

blue_hpood

benim kedimde de şu anda baş gösteren bir sorun bu, davranışlarını anlamak için çaba gösteriyorum fakat maalesef çözümsüz kaldım şu ana kadar. üstelik sadece yemek yaparken değil, sürekli tezgahın önünde ve üzerinde yemek arıyor. dediğiniz gibi et içerikli olmasa bile sürekli yemek arayışında. şimdilik miyavlamasına tamamen kayıtsız kalarak ve yemek yaparken tezgaha atladığında aşağı indirmekte çözümü buldum fakat gayet sakin bir kedinin niçin böyle davrandığını anlamlandıramıyorum. yalnız önceki evde mutfak kapalıydı, şu an bulunduğumuz evde yalnızca ikimiz varız ve amerikan mutfak olduğu için sürekli iç içe. sizde de benzer bir durum olabilir. ben bundan kaynaklandığını düşünüyorum.