Köpeğim Kusmuş

Snowly19

Köpeğim sabah bu şekilde kusmuş .ilk tuvaleteini yaptı sandım ama yatağının oraya asla yapmaz.Ve tuvaletini pedine yapmış.Daha 2 aylık.anladımki kusmuş kokusuzdu.Bunun sebebi nedir? Önemli bir şey mi bir daha olmadı bugün

3 CEVAP

aslihan_e

İlk olarak iç parazit tedavisi olmadıysa yavrularda kusma sebebi genellikle iç parazittir onun için düşük dozda hap vermelisiniz. Hap verin dememin nedeni karma aşısı olmadığı için veterinere gitmesi tehlikelidir yani götürüp iğne falan yaptırmak yerine evde halledin. Veterinerler hastalık bulaş riski taşırlar. 3 hafta sonra yumurtadan çıkacak parazitler için mutlaka ilaç tekrarlanmalıdır. Ayrıca dışarı ile temas ettirmeyin ve başka köpeğe yaklaştırmayın, Gençlik Hastalığı aşısız köpekler için özellikle yavrular için ölümcüldür. Kusma tekrarlanırsa ve ishal eşlik ederse mutlaka veteriner yardımı alın. Kulaklarını kontrol edin, normalden sıcak olması ateşe, soğuk olması genellikle viral enfeksiyon kaynaklı kansızlığa işaret eder. Koltuk altlarını da kontrol edin ateş var mı diye, çok sıcaksa hissedersiniz. 17 haftalık olunca mutlaka karma aşısını yaptırın, 17 haftadan önce yaptırmayın çünkü maternal antikorlar aşıyı etkisiz hale getiriyor.

Minminik

2 saat kdr yemek vermeyin diyor veteriner kustuktan sonra takip edin duzenli kusarsa dorek vet. Yabanci cisim yeme ihtimali var mi o zmnda hayvanlar cikarmak icin kusuyorlar

Pety8

İplik tarzı bir şey yutmuş olabilir mi?