Kedi Kepek Sorunu

Fistikpasa

Merhaba 2 ay önce doğum yapan kedim 3 gündür kızgınlıkta. Kızgınlığı geçmesini bekliyorum sonra kısırlaştırıcam. Az önce tararken tüylerinin aşırı kepeklendiğini farkettim kendisi uzun tüylü. Kızgınlıkta olmasıyla bir alakası olabilir mi yada ne yapabilirim? Uzun süredir nd kitten yiyordu ama mamasını kısır mamasına değiştirmem gerekiyor emzirme dönemi de bittiği için. Mama ile alakalıysa nd den başka bir markaya geçmeli miyim?

1 CEVAP

blue_hpood

su içimi, taranma, stres seviyesi, beslenme ile ilgili olabilir. su içimini arttırmaya ve günü birlik taramaya gayret edin. stres seviyesinin yüksek olduğunu sanmıyorum, değişkenler yoksa. ben de n&d kullanıyorum ve benim keratada da kepeklenme var fakat biz çok nemli bir bölgeden çok kuru bir bölgeye geldik, benim de cildim kuruyor, ben buna bağlıyorum. mamayı değiştirerek deneyip görebilirsiniz. burayı da güncellerseniz sevinirim, ben de öğrenmiş olurum.