Ev Kedisinin Dışarıya Çıkması Hak

emine64

Kedim bebekliğinden beri evde annesiz büyüdüğü için sokak bilmiyor dışarıya çıkmaya meraklı ama camdan kedilere falan bakıyor bazen bu durum beni üzüyor ama korkuyorum evimi Bahçeli başka kedilerde var hastalık kapar başına birşey gelir diye hiç çıkarmadım ama yazın pikniğe gidersek götürüyorum bağ eviniz var oraya götürüyorum sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında

22 CEVAP

emine64

Ben sadece merak ettiğim için yazdım hemde belki daha iyi bir fikir alabilirim diye. Öncelikle kedim kısır bir kedi @ieuhayvanseverler bunların bilincindeyim sokakta bile taşmasıyla gezdirmiyorum hastalık kapar diye genelde böyle daha sakin yerlere gidip gölete pikniğe götürüyorum birlikte geziyoruz tek başına hiç bırakmadım yazımda da söylediğim gibi zaten bırakmayada cesaretim yok açıkcası tşkler yinede bilgileriniz için

emine64

Mesela yazları bağ evine gittiğimizde etrafı tamamen telle çevrili müstakil evimizde istediği gibi koşuyor kelebekleri kovalıyor sonra yorulup uyuyup kalıyor mutlu olduğunu gözlerinden görebiliyorum. Başka kediler yok orda o yüzden rahatlıkla çıkarıyorum

Kayip

Ben de kedim var müstakil bir evim vat eve fazla almıorum arafa sırada giriypr eve aynem kediler özgür ruhlu hayvanlar doşarıyı çok seviyprlar sizde yasmayla gezdirin daha iyi olur yada safece akşamları eve alın sabah dışarda olsun

emine64

@onuralpaslan var birtane arkadaşı bize gelirler birlikte sahibiyle onlar oynar biz onları izleriz. ASO bebekliğinden beri arabayla gezmeğe dışarıyı görmeye alışık bir kedi misafirliğe bile gidiyor :) yazın gezdiriyorum

onuralpaslan

@emine64 dışarıdaki nesneler hareketli olduğundan daha değişik geldiğinde bakıyor olabilir varsa çok iyi sosyaldir ozaman anlaşıyorlarsa kediyle :) ozaman sadece sıcak havada çimde ufak bir tur attırıp eve çıkartabilirsin :))

emine64

@onuralpaslan aynen çok sosyal bir kedim var. Aynen öyle yapmak daha doğru havalar ısınsın gezdireceğim :)

emine64

@aek tek başına hayatta bırakamam en iyisi birlikte gezmemiz