Hamile Kedi Ciflesir Mi?

Reyaura

20 30 günlük hamile olduğunu düşündüğüm kedim hala kizginlikta gibi hareketleri var miyavlamasi yada bi arayistaymis gibi davranışıda yok . Erkek kedimle biaraya geldiklerinde erkek kediye izin vericekti son anda ayirdim birbirlerini temizliyolar ve sürekli oyun oynuyolar ama meme uclarinda pembelesme ve dolgunasmada var . Vetetinere 10 gün sonra götüreceğim. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim internetten okudugunuz yazi söylemeyin bende okudum çünkü. Tecrubesi olanlardan bilgi bekliyorum

10 CEVAP

kedilimadam

Çok fazla uyuyor mu? Tecrübe sorduğunuz için cevaplamaya çalışayım. Benim kızım hamile kaldıktan sonra oyun isteği neredeyse sıfıra inmişti. Dediğiniz gibi erkek kedimle birbirlerini yalıyorlar beraber uyuyorlardı ama onun dışında erkek kedim oynamak için onu zorladığında kızgınca miyavlayıp uyumaya devam ediyordu. Benim kızımın memeleri 20. gün itibariyle rahatlıkla fark edilebilecek şekilde belirginleşmişti. İştahı ve özellikle su içmesi de bariz şekilde artmıştı. Elbette siz en iyisini bilirsiniz ancak herhangi bir hastalığı filan yoksa ben doğum öncesi evden çıkartmanızı önermem. Benim veterinerimin önerisiydi bu. Hamile kediyi bir hastalığı yok ise taşıma çantasıyla evinden uzaklaştırmak gereksiz yere stres yaşatmak olur, yapmayın demişti. O yüzden ultrason vs çekmedi.

ibrahimcelik

Sadece hamile kaldığı kedi ile çiftleşir eğer başkalarıyla çiftleşiyorsa bunda bi sorun vardır demektir mesela hamile değildir ..

Reyaura

@ibrahimçelik hamile kaldigi kedi ile ciflesir mi kesin genelde izin vermiyo diyorlar ama daha karni belirgin degil

kedilimadam

Anlıyorum sizi çünkü ben de götürüp bebeklere bakmayı istemiştim. Ama veterinerimin önerisi durup düşünmemi sağladı ve ona bu stresi yaşatmaya hakkım yok diye düşündüm. Umarım stressiz bir şekilde bu durumu çözebilirsiniz.

ibrahimcelik

@reyaura çifleşir tabiki amma hamiileliğine az bi süre kala çifleşmez yada eğer çifleşmesi doğrultusunda sıkıntılar yaşamış ise o kedi ile birdaha çifleşmez gördüğü yerden uzaklaşır ama eğer halen yan yana görürdüyseniz ki bu olağan bişeydir o kedi yavru doğurduğunda babaları da yanlarında olur ve hiç bir erkek kedinin dişisine yaklaşmasına izin vermez

Reyaura

Istahinda bir tık artış var gibi. Meme ucuda yeni yeni belirginlesiyor. Dip köşelerde uyuyor sürekli. Veterinere goturdugumde deliriyor eve gelince istahi falan kesiliyor strese giriyor o yuzden biraz daha beklicegim

kedilimadam

Veterinere neden götürmeyi düşünüyorsunuz?

Reyaura

Ultroson için bebekler saglikli mi yada kesin hamilemi diye goturuyum dedim.

Reyaura

@kedilimadam teşekkürler

ibrahimcelik

@reyaura çifleşir tabiki amma hamiileliğine az bi süre kala çifleşmez yada eğer çifleşmesi doğrultusunda sıkıntılar yaşamış ise o kedi ile birdaha çifleşmez gördüğü yerden uzaklaşır ama eğer halen yan yana görürdüyseniz ki bu olağan bişeydir o kedi yavru doğurduğunda babaları da yanlarında olur ve hiç bir erkek kedinin dişisine yaklaşmasına izin vermez