Kedi Alerji

Leon23

Arkadaslar merhaba kedimde yaklaşık 1 aydır kabuklu bir şekilde yaralar çıktı vücudunda daha sonra artınca veterinere götürdük Woodlamba ile bakıldı mantar olmadığını söyledi alerjik olabilir dendi 1 hafta zyrtec hap ve furacin krem önerdi 1 hafta sonra tekrar gideceğiz daha önce kullanan var mı?

19 CEVAP

GeceFanzini

Öncelikle başka veterinerlere de danışın. ben de ankara cinsi kedimde çok çektim. yaralar oluştuysa başlık takın. çünkü ne sürerseniz sürün yarayı yalayarak ve kaşıyarak süreci uzatacaktır. Ve mutlaka alerjik mamalara geçin, virbac veya Hill's dermatolojik mamaları .. sonrasında da tavsiyem Virbac Somonlu ya da Hill's vet essentials tuna ile devam etmeniz olacaktır. Çünkü gıda alerjisi en küçük şeyde tetikliyor ve süreç başa dönüyor maalesef.. Genelde tavuk alerjisi ve yüksek protein sorun yaşatıyor. Virbac ve Hill's vet essentials serileri protein oranı yüksek olmasına rağmen hidrolize oldukları için zarar vermiyor.

Ben bu dediğiniz şeyleri kullanmadım bizim ki 5,6 aydır devam ediyor

Konuyla ilgili başlık bile attım

Leon23

Dış parazit ilaçları düzenli yapılıyor eğer duzelmezse 1 hafta sonra ona göre mama değiştirecez veteriner suanlik degistirmeyin ek gıdaları kesin dedi

Leon23

Acikcasi ben de protein fazlalığından şüphe ediyorum çünkü tüy dökümü de arttı bu aralar eğer tedavi yanıt vermezse alerji testi yaptıracağım hemen

Bende yüksek protein düşünüyorum hamilelik sürecinde aşırı derecede vitamin ve protein yediriyorduk yani biz fazla yesin iyi beslensin düşüncesiyle hayvanı hasta ettik yoksa daha önce tavukta veriyordum 10’günde bir şimdi onları veremez oldum ne versek hemen kaşıyıp yara yapıyor kendini

Ozlemcakil

Biz de malesef ciftlestirdikten sonra @cemilgrgzgmail.com hamile sandik beslensin diye balkabakli ispanakli tavuk jaslayip verdim yumusta verdim Findik mahfoldu ben yaptim sonra hepsini kestim , sadece vet serisinden brit hipoalerjik somonlu aldim , herkes ishal yapiyor yazmis ama bizimki genelde sert kabiz gibi diskiladigi icin bizde olumlu oldu, malti bile kesmistim 2 ayin sonunda kasintilar gecince malt da vermeye basladim, mama yaradi yaralar kapandi bende mamayi 5+2 kilo daha aldim ama onlar da bitince deneme yapacagim felicia hipo somonlu aldik diger kizima o mamadan cok az soyle 10da 1 oraninda karistirip veriyorum daha 4 gun oldu bir tepki yok ama cok az ekliyorum, ve disardan haftada 1 ev yogurdu disinda hic bi besin yemesine izin vermiyorum

Leon23

Biz mamayi değiştirmedik veteriner simdilik değiştirmeyin bi bakalım duruma göre dedi advance somonlu sensitive almistim ilk yara çıktıktan sonra şuanda sadece onu yiyor

Leon23

Çok üzgünüm gerçekten bize sanabelle urinary mama önerdiler ayrıca takviye ve renal yaş mama kullanacaz mamadan baya fayda görenler var siz de araştırın isterseniz klinik mama ile değerleri aynı hemen hemen dediğim gibi üre kaynaklı bu yaralar olabilir sizde de idrar yoluyla alakali

Mia_____

Ben de bi bakayım . Şimdi tekrar mama değiştirirsem artık hayvanın böbrekleri ne hale gelir bilmiyorum . Ne yapsam olmuyor daha kötüye gidiyor. Cidden çok yıprandık artık . Size de geçmiş olsun onlar sağlığına kavuşmadigi sürece biz de hasta oluyoruz :(

Anonymus985465

Pirelere karşı dış parazit damlasını düzenli uygulayın.
Tıbbi mama virbac hypoallergen deneyebilirsiniz

Leon23

Zrytec hapı yarım olacak şekilde hergun vermemizi önerdi veteriner bize yarın kontrolumuz var yaralar şuan hala ayni kabuklu ve tüy dökümü yok yaralarda kirmizi ve kabuklu

Leon23

Bize iğne tedavisi yapılıyor ayrıca ben biyokimya istedim gittiğimde biyokimya bakıldı böbrek değerleri yüksek çıktı maalesef şuan ona göre besleme ve takviye yapmak durumundayim çok üzgünüm yaralara hala tanı konmadi fakat ben yüksek üre ve proteinden olduğunu düşünüyorum

Mia_____

Bizde de aynı sorunlar var Royal canin kullanırken bişi yoktu. Brit çare e geçtim yaraları başladı 3 aydan fazladır uğraşıyoruz hipoalerjenik mamaya geçtim ama o da çözüm değil bilginiz olsun. Yemiyor hipoalerjenik mamalari ayrıca içeriği çok kötü benim kedimin hipoalerjenik mama sayesinde şuan bağışıklığı düştü tüy dökümü arttı eskisi gibi Kaşımasa bile aşırı zayıfladı ben galiba yine Royal canine gecicem eğer yine kasinirsa günde veya iki günde bir zyrtec hap vermeyi düşünüyorum çünkü bu cilt problemlerinin çözümünü bulamadim ben yok yani 10 kez vete gittik . Alerjisi de çözülmüyor neye olduğu artık şaşırdim ne yapacağımı

Bizimki baya ilerledi yararlar açıldı