Kısır Kedi Maması

Yavru kedimi kisirlastirdim. Kısır kedi maması önerebilir misiniz, şu an advance kitten kullanıyoruz

6 CEVAP

KimJeongguk

Royal Canin Sterilised Kitten veya Hill's Sterilised Kitten kullanabilirsiniz 1 yaşına kadar. 1 yaşından sonra zaten Yetişkin Kısır Kedi Mamasına geçmeniz gerek.

dilanbulent

Gayet de iyi içerikleri hanımefendi. Dünya üzerinde en çok kullanılan mamalar bunlar. Veterinerlere gidin, 15 yaşının üstündeki kedilerin neredeyse tamamı Royal Canin, Hills, Proplan kullanıyor. Fakat kendini içerik profesörü ilan eden akıllılar sürekli bu mamaları gömüyorlar. Onlara kalsa ND, Brit Care, Orijen haricinde mama kullanılmaz :D Kendini içerik profesörü zannedenlerin yorumlarına kanmayın. Royal Canin, Hills gibi markaların kısır kedi mamaları son derece dengeli, güvenilir mamalardır. Elbette her mamanın şikayeti vardır, şikayetsiz bir mama bulmak mümkün değil ama orana bakmak lazım. Öve öve bitirilemeyen Brit Care'i alanları da görüyorum alanların çoğu söve söve geri bırakıyor kedilerin bağırsağını midesini mahvediyor.

LilaMiaLuna

Size tek tavsiyem brit care kullanmayın

LilaMiaLuna

Mama olarak ise en çok tercih edilen mamalar:
Hills
Royal canın
Proplan

Premium segment mamalar ise:
Orijen
Acana
N&D

Ancak enfeksiyon şikayet olan mamalar genelde Premium segment mamalar , önemli olan kedinize iyi gelmesi

Hepinize teşekkürler, ben de içerik odaklı bakmak yerine bir kediye iyi gelip gelmemesine göre alacağım öyle daha mantıklı gelmeye başladı.

Royal canin içeriği iyi değil bence. Hillsinki de değil