Arkadaşımın Köpeği.

dreamyy

Merhabalar, bir süredir arkadaşımın poodle cinsi köpeğine ben bakıyorum. (muhtemelen kalıcı olarak sahipleneceğim) Eve hızlı bir şekilde adapte oldu fakat dışarıdan pek neşeli görünmüyor. Daha çabuk uyum sağlaması için ne yapabilirim?

1 CEVAP

dissiz

Merhaba, yeni bir ortama adapte olmak her canlının zorlandığı bir durumdur. Poodle cinsi köpeğinizin de bu nedenle dışarıdan pek neşeli görünmemesi oldukça normaldir. Ancak siz de ona uyum sağlaması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle, köpeğinize bolca sevgi gösterin ve onunla zaman geçirin. Onunla oyunlar oynayın, yürüyüşlere çıkın ve güzel vakit geçirin. Onun güvende olduğunu ve size güvenebileceğini hissetmesi önemlidir. Ayrıca, sosyalleşmesi için farklı köpeklerle tanıştırabilirsiniz. Köpek parklarına götürerek, diğer köpeklerle oynamasına izin verin. Bu onun sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Son olarak, sabırlı olun. Her canlının kendine özgü bir uyum süreci vardır. Köpeğinizin size ve yeni ortamına uyum sağlaması zaman alabilir. Ona sevgi ve sabır göstererek, onun daha neşeli ve mutlu bir köpek olmasına yardımcı olabilirsiniz.