Kedim Karakter Değiştirdi?

goksuyilmaz

merhaba öncelikle. kedim 3 yaşında, inanılmaz huysuz insanlarla hayvanlarla iletişim sıfır kendi kendine yaşayan bir kedidir. bir tane de çocuğu vardı, 1 yaşında o da. daha küçük olduğu için kedimle oyun oynamaya çalışırdı, kedim de sinirlenir döverdi genellikle:D ama akşam her gün yalardı yine de yavrusunu. yavrusunu birkaç haftalığına akrabama göndermek durumunda kaldım ve kedim çok değişti. yanıma gelmeyen kedim her yerimi yalıyor, öpüyor, kucağıma yatıyor, süreeeekkli miyavlıyor. sebebi ne olabilir tam olarak?

2 CEVAP

aslihan_e

Kediler yavruları büyüyünce aynı ortamda kalırlarsa strese girerler. O gidince rahatlamış olabilir. Ona olan siniri size de yansır. Yalnız, kısır değilse kızgınlıkta da daha insancıl olabiliyorlar.

Emirrckr

Bizimde durum benzer,
Anne ve yavrusu olmak üzere birlikte bakıyoruz.
Yavrusu 8 aylık oldu ikiside kısır.
Ama yavru hala çocukluğunda olduğu gibi annesinin üstüne atlıyor oynamak istiyor anne de bu durumda agresifleşiyor.
Gün sonunda yine yeri geliyor beraber uyuyorlar ama annemiz bazen gerçekten hiç hoşnut olmuyor :)
Sizinde kediniz belki yavru evden gittiği için rahatlamış olabilir.
Birde anladığım kadarıyla iki kedi olduğunda öncelikli sevgiyi birbirlerine ardından da biz sahiplerine gösteriyorlar.
Bizim anne kedimiz kısırlaştığında 2 hafta boyunca farklı evde kalmıştı(yavrusu sürekli üstüne atladığı için dikişlere zarar verir diye)
Yavruyla ilk kez o zaman baş başa kaldık ve inanılmaz bir hale geldi.
Sürekli kucakta ve ilgi isteyen,yerlerde yuvarlanan peşimizde gezen bir kedi oldu resmen.
Şimdi de annesi bazen farklı odada takılıyor uyuyor o aralar yavru yine aşırı ilgi ve oyun bekliyor :)
Annesiyle bir aradayken evet yine sevdiriyor ediyor ama o hallerinden kesinlikle eser yok.

Belki diğer sebep bu da olabilir sizinde.