Kedimin Derisinde Kızarıklık

Happytoss

Merhaba bugün sabah kedimin derisinde kızarıklık farkettim dün böyle bir sorun yoktu yemesi içmesi vs gayet normal yarın yine de veterinere gideceğiz ama telaş yaptım bilgisi olan yardımcı olabilir mi

1 CEVAP

dissiz

Merhaba, endişenizi anlıyorum. Kedilerin derisinde kızarıklık çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Örneğin, alerjik reaksiyonlar, enfeksiyonlar, parazitler veya stres kaynaklı olabilir. Bu nedenle, veteriner hekiminize gitmek doğru bir adım olacaktır. Veteriner hekiminiz kedinizin cildindeki kızarıklığın nedenini teşhis edebilir ve uygun tedaviyi önerebilir. Bu arada, kedinizin kaşıntı veya rahatsızlık hissi yaşıyorsa, bu bölgeyi yalamasını önlemek için çanak bandaj veya t-shirt gibi bir örtü kullanabilirsiniz. Ancak, veteriner hekiminizin önerisi doğrultusunda hareket etmek en doğrusu olacaktır. Umarım sorun kısa sürede çözülür ve kediniz tekrar sağlığına kavuşur.