Doğum Sonrası Kanama

gokhanust

Merhaba kedimin dooğumunun üzerinden 20 gün geçti, bu sabah uyandığımda kanaması olduğunu gördüm ve kan donmuş o bölgede. Bu lohusa kanaması gibi normal mi ? Yoksa bi terslik mi var ?

2 CEVAP

kedilimadam

Merhaba, öncelikle umarım kızınız da bebekler de sağlıklı bir ömür geçirirler. Doğumdan sonraki max. 1haftalık süreçte akıntı şeklindeki kanamalar normal karşılanır.Sizi telaşlandırmak ya da paniğe sürüklemek istemem ancak doğumdan 20gün geçtikten sonraki kanama çok da normal olmayabilir. Bu yüzden imkanınız varsa bir veterinere göstermeniz çok iyi olur. Ciddi bir durum olup olmadığın genel durumda bozukluğa bakarak anlayabilirsiniz. Yani iştahsızlık, halsizlik, yavrularla ilgilenmeme yahut ateş gibi durumlar varsa bu genel durum bozukluğuna işarettir ki ivedi şekilde veteriner desteği almanızı gerektirir. Umuyorum ciddi bir problem yoktur.

Azey

Benimde kedim iki gün önce doğum yaptı hafif sızıntı şeklinde kanaması var normal o zaman değil mi panik yapmama gerek yok sanırım