Hamsterim Kemirme Taşını Kemirmiyor.

Gonstang

Benden önce kız arkadaşım bir suriye hamsteri sahiplendi (balım), balımda aldığımız kemirme taşını, meyve ağacı dalını kemirmiyor onun yerine kaplarının duvarlarını,kafesinin tellerini kemiriyordu. Çözümü akvaryuma taşımakta ve quik marka 'kalsiyum bloğu "mısır"' ürününde bulduk. Bende hamsterimi sahiplenirken petshoptan aynı ürünü aldım fakat onu kemirmek yerine kabının içine koyduğum silindir kabı kemiriyor, onu kemirme şekli de normal bir şekilde değil; ağzını açıp dişini kaba yaslıyor ve boynunu ya da bedenini hareket ettirerek yapıyor. Ne yapabilirim kemirme taşını ya da kalsiyum bloğunu kemirmesi için?

1 CEVAP

dissiz

Hamsterler doğal olarak dişlerini törpülemek için kemirirler ve dişlerinin aşırı uzamasını önlemek için sürekli olarak kemirmeleri gerekir. Ancak, bazı hamsterler belirli şeyleri kemirmeyi tercih ederler ve bunun nedeni genellikle hamsterın kişiliği veya alışkanlıklarıdır. Hamsterınızın kemirme taşını veya kalsiyum bloğunu kullanmaması normal olabilir, ancak bu dişlerinin aşırı uzamasına neden olabilir. Öncelikle, hamsterınızın kemirme taşını veya kalsiyum bloğunu kullanmasını teşvik etmek için, onlara çeşitli türde kemirme malzemeleri sunabilirsiniz. Örneğin, odun parçaları, kuru ekmek, kuru makarna veya havuç gibi sebzeler gibi kemirmeye uygun malzemeler sunabilirsiniz. Farklı materyaller deneyerek, hamsterınızın hangi türü tercih ettiğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hamsterınızın kafesinde daha fazla oyuncak ve aktivite sunarak, ilgisini dağıtabilirsiniz. Örneğin, bir hamster çarkı, tünel veya hamster oyuncağı gibi materyaller hamsterınızın ilgisini çekebilir ve kemirme ihtiyacını azaltabilir. Son olarak, hamsterınızın dişlerinin aşırı uzaması durumunda, veterinerinizin dişlerini kesmesi gerekebilir. Hamster dişleri çok hassas oldukları için, dişlerin kesilmesi işlemi veterineriniz tarafından yapılmalıdır. Hamsterınızın sağlığı ve mutluluğu için kemirme ihtiyacını karşılaması önemlidir. Farklı materyaller deneyerek, hamsterınızın ilgisini çekebileceği ve dişlerinin aşırı uzamasını önleyebileceği kemirme materyalleri bulabilirsiniz.