Yavru Kedi Mama Önerisi

sevvalay

Ortalama 2 aylık kedi için, hangi yavru kedi mamasına başlamayalıyım sizce? Mamadan dolayı sağlık sorunu yaşamak istemiyorum

15 CEVAP

Cennet29

Sanabelle
Hills
Advance
Bozita
Exclusion
Royal canin
Proplan

salihaondag8

Mama için ne kadar bütçe ayirabilirsiniz onuda söylerseniz sevinirim ona göre arkadaşlar ve ben yardımcı olabilirim inşallah elimden geldiğince

Tughal

Hills

Cemalchief

Proplanda ishal sorunu olacagini zannetmiyorum

Anonymus985465

Bozita kitten

LilaMiaLuna

Hills veya royal canin kullanabilirsiniz

Keyfimbilir

2 aylık kedi için ilk süreçte royalcanin mother&babycat olabilir, taneleri ufak ve yağlı yapıda bir formu var. Ama imkan varsa acana kitten, natures variety kitten veya nd kitten benim kullanıp da en fayda gördüklerim.

salihaondag8

Orta segment olarak cok pahalı olmayan ve kedimin severek yediği sokak kedileriminde severek yediği sağlık sorunu olmayan mamalar butvem olmadığı için bunlardan alıyorum içerikleri idare eder uygun fiyatlo güzel içerikli fiyatına göre mystic bonacibo felicia r cool Cat

Serroxx

Ben Felicia kullanıyordum , kötü bir mama değil biz hiçbir sorun yaşamadık. 2 kg 200₺

Emirrckr

Bütçenize göre düşükten yükseğe sıralarsam;
Hill's(fakat biz kullanmadık içeriği hakkında net bir fikrim yok.)
N&D Kitten(öneririm güncel olarak kullanıyoruz.)
Acana First Feast(ilk katı gıdası Acana olmuştu bizimkininde.Henüz çok küçük olduğu için mi bilmiyorum ama pek severek yememişti ya koklayıp geri çekiyordu kendini ya da birkaç tane yiyip bırakıyordu.)
Orijen Kitten(bunu bütçeniz yetiyorsa kesinlikle tavsiye ederim biz çok memnun kalmıştık ama evde annesi de olduğundan ötürü artı birde yaş mamayla da desteklediğimiz için uzun vade de Orijen bütçeyi zorlar diye düşünerek N&D'ye geçtik hala memnun bir şekilde kullanıyoruz,tüyleri parlak ve sağlıklı,kilosu ile enerjisi de yerinde.)

06MARS

Kedim kuru mamaya geçtiğinden beri hills balıklı mama kullanıyorum yan etkisi olmadı iştahla yiyor şu an 3 kilo, 5 aylık kedim tüyleri kadife gibi ve yok denecek kadar az tüy döküyor

Mervegz

1 yaşına kadar royal canin kitten kullanmamızı önerdi veteriner. gelişim açısından vitamin değerleri çok iyi iki kedim için kullanıyorum dün kan sonuçlarına baktırdım ikisi de normalde olması gerektiğinden daha da iyi durumda olduğunu söyledi veterinerimiz. tabi her kedinin bünyesi bir değil ama öneririm.

sevvalay

Orta sekmentten üst sekmente kadar bütçe ayırabilirim nd royal canin hilss ve proplan araştırdım hepsinin yorumlarında da ishal olma yorumları okudum ilk kedim olacak o yüzden kafam karıştı açıkçası

sevvalay

Teşekkür ederim, hills kitten ton balıklıdan aldım dün aynı zamanda nd balkabak ve morina balıklıdan da alıcam hangisini daha çok severse ondan devam etmeyi düşünüyorum

Mervegz

1 yaşına kadar royal canin kitten kullanmamızı önerdi veteriner. gelişim açısından vitamin değerleri çok iyi iki kedim için kullanıyorum dün kan sonuçlarına baktırdım ikisi de normalde olması gerektiğinden daha da iyi durumda olduğunu söyledi veterinerimiz. tabi her kedinin bünyesi bir değil ama öneririm.