Kedi Diş Fırçalama

salihaondag8

Arkadaşlar kedilerinizin dişlerini nasıl fırçalamaya alıştirdiniz ve ne sıklıkta fırçalamak gerekiyor ve hangi ürünleri kullanıyorsunuz ilk defa kedimin dişlerini fircalayacam ve kedimi sokaktam sahiplendim kısır yetişkin erkek çok hırçın kedi değil ama bu tarz işlemlere alışkın degil ve pek sevmiyor ilk kedi sahibiyim bilgim yok cevaplarsanız yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler yanlış birşey yapmak istemem o yüzden sizlere sormak istedim 🤗

7 CEVAP

LilaMiaLuna

Ben veterinerimin önerisi ila macunsuz fırçalıyorum. Markasını unuttum ancak baya yumuşak ve küçük yetişkin fırçaları var. Haftada 2 kere fırçalıyorum Ben siz de böyle yapabilirsiniz

LilaMiaLuna

Kedinizin sevdiği her hangi bir şeyi yaparken parmağınızı dişlerine değdirin alışacaktır. Ben hiç böyle bir şey yapmadım diş fırçasını aldığım gibi dişlerini firçaladım ama benimkiler çok sevdi.

NurAnnLynn

Merhabalar bizim veterinerimiz macun ve fırçayla temizliği çok önermedi şahsen onun yerine novomed adlı bir markanın dental finger diye bir ürününü önerdi ürün parmağa geçiyor fakat diğer diş fırçası ürünlerinden farklı olarak silikon değil bezimsi bir yapısı var ve kendinden ilaçlı yani herhangi bir şey sürmeniz gerekmeden onunla rahatlıkla temizleyebilirsiniz fiyatı biraz pahalı fakat tek ürün 50 kullanıma kadar gidiyor diye biliyorum

wixxy

İlk başta hoşlarına gitmese bile yavaş yavaş fırçaya alışıyorlar.

salihaondag8

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar bu konuda ilk kedi sahibiyim ve kedim hiç böyle seylere alışkın degil ve sevmiyor sokaktan sahiplendim ve yetişkin kisir erkek kedi ve alışırmi ve nasıl yapacağım konusunda yanlış yapmamak için size danışmak istedim inşallah marketten çocuk diş fırçası aldım macun olmadan fırçalama oluyorsa öyle yapıyım ozaman dediğiniz seyleride deniyecem başka fikir ve önerilerini paylaşmak isteyen olursa söyleyebilir

salihaondag8

Yetiksin olduğu için yavruyken sahiplenemedim ve yavru kedi olmadığı ve küçükken alıştırma şansım olmadı o yüzden umuyorum alışır inşallah sıkıntı olmadan bu işlemi yapabilirim 🤗

IIREMMM

bence de novomed kullanabilirsiniz fakat çocuk diş fırçası kullanmayı ben uygun bulmuyorum, evcil hayvanlar için üretilen parmak fırçalar daha mantıklı bana kalırsa kullanımı da daha rahat ve kılları yumuşak