Lütfen Yardımcı Olur Musunuz

Senemasamaz

Merhaba arkadaşımın ortalama 7/8 aylık dişi kısır bir kedisi var. Kendisinin olmadığı sürede kediye ben bakacağım fakat kendi evimde değil kedinin şuan yaşadığı evde.Ortalama 2.5 ay boyunca hergün gelip mamasını suyunu koyacağım oyunlar oynayacağım fakat geceleri yalnız kalacak bu kediye depresyon ya da stres tarzı bir durum yaşatır mı? Çünkü günün ortalama 18/19 hatta 20 saati yalnız kalmış olacak

2 CEVAP

Emirrckr

Elbette sahibini özler 2.5 ay uzun bir süreç.
Ama zorunlu bir durum sanırım.
İş size düşecek dolayısıyla,
Mümkün mertebe her gittiğinizde oyun oynatın hatta yormaya çalışın.
Ara sıra ödül mamaları,yaş mama vs.de verebilirsiniz.
Birde evde ekstra oyuncakları da olsun en azından gece onlarla oyalanmış olur.

Rheathekitten

Kediler zaten gündüz genelde uyurlar ve gece ayaklanırlar. O yüzden, oyunlar oynayarak kediyi yormak ve sakinleştirmek işe yarayacaktır. Ayrıca bol sevgi ve şefkat gösterin eğer dokunsal bir kedi ise.