Kanlı İshal

Mervegz

Merhaba, iki erkek kedim var Luffy(7-8 aylık) Karam(5-6 aylık) bugün sabah Luffynin arka patisinde kan fark ettim ve patisini kestiğini düşünerek temizledim fakat herhangi bir kesik ya da çizilme yoktu ve temizledikten sonra tekrar bi kanama olmadığını fark ettim, daha sonra kumların temizlemek için kum kabına baktığımda kabın çoğu yerinin kan olduğunu fark ettim ishal olmuştu ama genelde olduğundan (veterinerimiz de korkulacak bir şey olmadığını söylemişti) temizlemeye başladım topaklanmış kumu alırken kanlı olduğunu fark ettim emin olamadığım için başka ishalinde de var mı diye baktım ama sadece birinde o şekildeydi ben Luffyden olduğunu düşünüyorum çünkü onu fark ettikten sonra yediği mamasını kustu.
Biraz uzunca anlatmış olabilirim ama ilk kez böyle bir şey gördüm bir bilgim yok konu ile alakalı.
Sizin başınıza bu gibi benzer bir durum geldi mi? Bilgisi olan var mı?
Teşekkürler...

5 CEVAP

Anonymus985465

İç parazit tabletlerini aksatmadan veriyorsanız kedileri ehil ve ilgili bir veterinere/hayvan hastanesine götürün ve hemogram yaptırın.
Birkaç saat içinde gidebileceğiniz yer ise taze dışkı götürün.
Dışkı analizi birkaç dakika sürüyor.

Anonymus985465

Ayrıca birşey yutmuş olma ihtimali gözönüne alınarak röntgen de çekilmeli.

Lilibeth

Bi hemogram ve dışkısından gençlik testi de yaptırırsanız iyi olur aklınızda kalmasın, kanlı ishalle başlıyor genelde. Umarım değildir.. farklı bir şeyse de önleminizi alın bi kontrole götürün ihmal etmeyin

pearlsmom

Benim kedim çok yaş mama yediğinde olmuştu aynısı ama devam etmedi tabi ki devam ederse kesin gidin veterinere

Mervegz

İç parazit için aşı oluyor iki ayda bir tablet ya da veterinerimizin verdiği ilaçları bir türlü içiremiyoruz maalesef...