Öğünlü Beslenmeye Geçiş

dadasf

kedim kısırlaştırma ameliyatı sonrası biraz fazlaca kilo aldı. 1 yaşında 4.5 kilo ama göbeği baya bir tontonlaştı. iştahı da çok fazla arttı. serbest beslenme stili uyguluyordum. günde 3 kez mama kabının dolduruyoruz ve obez olmasından korkuyorum. öğünlü beslenmeye nasıl geçebilirim? günde kaç gr mama vermeliyim? kullandığımız mama royal canin kısır maması

4 CEVAP

Eminee9393

Kullandığınız mamanın danışma hattı varsa arayıp sorabilirsiniz. Biz nd kullanıyoruz ve vermem gereken miktarı ayarladık bugün

Eminee9393

Kullandığınız mamanın danışma hattı varsa arayıp sorabilirsiniz. Biz nd kullanıyoruz ve vermem gereken miktarı ayarladık bugün

Melodi-Sora

Bir anda geçiş çocukları çok zorluyor bu nedenle benim ilk önerim günde toplam kaç gr mama yediğini önce ölçmeniz. Birkaç gün yalnızca miktarı ölçerek verin. Üç kez dolduruyoruz demişsiniz yine üç kez vererek başlayın. Bu üç öğünde her bir öğün için birkaç gr azaltarak en az bir ayda kademeli olarak mama paketinin arkasındaki kedinizin kilosuna göre önerilen miktara kadar düşürmenizi öneririm.

Miktar olarak olması gereken miktara düştüşten sonra bence öğün sayısını da ikiye düşürün. Erişkin kediler için iki öğünün yeterli olduğunu okumuştum birçok makalede. Onu da yine kademeli olarak birini azaltıp diğerlerini artırarak yapabilirsiniz. Saatleri de kademeli olarak değiştirebilirsiniz. Ama hiçbir şeyi ani yapmamanızı öneririm.

Melodi-Sora

Bir anda geçiş çocukları çok zorluyor bu nedenle benim ilk önerim günde toplam kaç gr mama yediğini önce ölçmeniz. Birkaç gün yalnızca miktarı ölçerek verin. Üç kez dolduruyoruz demişsiniz yine üç kez vererek başlayın. Bu üç öğünde her bir öğün için birkaç gr azaltarak en az bir ayda kademeli olarak mama paketinin arkasındaki kedinizin kilosuna göre önerilen miktara kadar düşürmenizi öneririm.

Miktar olarak olması gereken miktara düştüşten sonra bence öğün sayısını da ikiye düşürün. Erişkin kediler için iki öğünün yeterli olduğunu okumuştum birçok makalede. Onu da yine kademeli olarak birini azaltıp diğerlerini artırarak yapabilirsiniz. Saatleri de kademeli olarak değiştirebilirsiniz. Ama hiçbir şeyi ani yapmamanızı öneririm.