Unique Mama Hakkında

benbalim

Arkadaşlar merhaba ben şu an pro plan kısır kedi maması kullanıyorum ama herkes bana unique mamayı öneriyor aranızda kullanan varsa bilgi verebilir mi kedim 1 yaşında kısır.

11 CEVAP

dilanbulent

Hiç tavsiye etmiyorum. Hemen sebebini söyleyeyim. Türk markasıyız diye geçiniyorlar sözde. Ama fiyat olarak Virbac, Royal Canin, Hills gibi mamalarla aynı. Örneğin veteriner özel seri mama almanız lazım kediniz hasta diye. Örneğin gastrointestinal mama diyelim. Ben neden son derece tecrübeli olan ve veterinerlere özel mamalarda en iyi markalardan olan Hills, Virbac markalarını tercih etmek varken Unique tercih edeyim fiyat aynıysa? Fiyatı bu yurtdışı mamalarla aynı olacaksa bana ne faydası var Türk markası olup olmamasının? Asla tavsiye etmiyorum bu saçma sapan fiyat politikaları yüzünden. Ayrıca kafa tuttukları Hills, RC, Virbac'tan daha kötü içeriğe sahipler.

Bizim ülkede herkes her şeyi tavsiye eder, herkese kulak asmayın. 10 kediden 7-8 tanesini bitmek bilmeyen bir ishal gibi problemlerle mahveden Brit Care markasını bile hala övüp herkese tavsiye edenlerle dolu bu site. Şimdi gelip vıdı vıdı yaparlar ''ay insanlar memnun oldukları şeyi elbette övecekler'' gibi boş boş cümlelerle. Bu cahil insanların saçma sapan tavsiyeleri yüzünden memnun oldukları mamayı değiştirip Brit Care alıp sonra da burada ''kedim hastalandı yardım edin'' diye zırlayan çok insan gördüm ben. Demem o ki her tavsiyeye inanmayın, araştırmadan iş yapmayın. Tavsiye etmiyorum.

dilanbulent

Tekrardan yazmak istiyorum. Proplan, Hills, Royal Canin gibi markalar dünyada en çok kullanılan markalardan biri. Kendini içerik profesörü zanneden insanların ''yiaa orijen nd britcare'' gibi mama dayatmalarına kulak asmayın. Onlara kalsa nd orijen britcare acana haricinde iyi mama yok piyasada. Dinlemeyin bunları. Kullandığınız mama zaten dünyada en çok tercih edilen mamalardan biri. Elalemin önerdiği mamaların şikayet oranı sizin şu an kullandığınız mamadan çoook daha yüksek. Herkesi dinlemeyin. Bunları yazmaktan ellerim ağrıdı hala Brit Care alın içinde gerçek et var diyen görüyor gözlerim. Elimden geldiğince siteye az girmeye çalışıyorum sinirlerim bozulmasın diye

LilaMiaLuna

Kesinlikle virbac tavsiye ederim , kedime inanılmaz iyi geldi bu marka

Cennet29

Erkek arkadaşımın kedisinde de sürekli kusma ve kolesterol fırlama gibi sorunlar vardı. Ne zaman ki unıque gastroya geçtik o zaman sorunları düzeldi. Mama temin edemediğimiz ay ND aldık hayvanın kolesterolü çıktı feci şekilde kabız oldu kustu kaç kere veterinere gitmek zorunda kaldık. Halbuki gastro kullanırken hiç bi sağlık sorunu yaşamıyoruz tüyleri daha sağlıklı vs vs. Herkes kedisine yarayan mamayı zamanla deneyimle bulup kullanabilir. Sürekli markalara da bok atmayın artık. Herkes kendi kedisine yarayan mamayı öneriyor.

LilaMiaLuna

Unique kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım memnundu bence iyi bir marka

Cennet29

Ben aylardır kullanıyorum gastrointestinal mamasını. Ara sırada diğer çeşitlerinden yediriyorum. Bir sağlık sorununa neden olmadı

Ben proplanda kimyasal madde tespit edildi haberlerinden sonra bir veteriner önerisi ile somonlu kısırlastirilmis proplandan somonlu kisirlastirilmis unique mamaya geçmeyi denedim.. Fakat kedim asla yemedi.. Şimdiki veterinerimizle tanışınca öğrendim ki Proplan kediler için en lezzetli mamalardan biriymiş ve unique de proplana kıyasla çok lezzetsiz kalıyormuş.. geçiş süreciniz zor olabilir diye belirtmek istedim.. Kalite konusuna gelince açıkçası proplandan daha iyi ya da kötü olduğu konusunda bir türlü emin olamamış ve kararsız kalmıştım..

Cennet29

Kedimde ne yapsak bitmeyen ishal şikayetlerimizden dolayı bu markadayım ve memnunum cünkü ilk günde sorunlarımız ortadan kalktı. Unıque mamanın içeriğine bende bayılmıyorum ztn ve fiyatı da fazla evet. Ama kedim seçici olmasına rağmen tat olarak gastrointestinal somonlu mamasını seviyor bu mamayı kullandığım süreçte kedimde hiç bir sorun yaşamıyorum kusma ishal gibi ve kilosu gayet yerinde oluyor, unıque kısır somonluya pek bayılmıyor ama onu da yiyor mecbur kalırsa diğer çeşitlerini yemiyor. (kedim yoğun balık kokan mama sever sadece) Ayrıca veterinerimde bu var ve ben borç yazdırıp alabiliyorum satış fiyatının da altında veriyor bana. Yoksa bende biliyorum virbac kullanmasını

Cennet29

@dilanbülent ayrıca sende sakin ol ÇOCUK.

Leon23

Merhabalar her kedide her mama aynı etkiyi göstermez kullanıp görmek gerek ama içerik olarak soruyorsaniz ben içeriğini çok beğendiğimi söyleyemem

benbalim

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ben sanırım proplandan devam edeceğim