Köpeğim Sürekli El,Ayak Ve Paçamı Isırmaya Çalışıyor??

frankpug

2,5 aylik pug yavrum sürekli elimi pacami isirmaya calisiyor ne yapabilirim vazgecirmek icin yuksek sesle hatir desemde devam ediyor birakip tekrardan ...

9 CEVAP

turkuaz66

o yaşta normal dişleri kaşınıyor. çiğnemesi için oyuncak alın oyuncağı olduğu halde ısırmaya çalışıyorsa ozaman sizin üzerinizde otorite kurmaya çalışıyordur. liderin o değil sizin olduğunuzu öğretin ilerde büyüdüğünde bu alışkanlığını gidermezseniz sizin kokunuzun olduğu eşyaları çiğneyip ısırmaya devam edicektir

YasaYasa

Belkide gidiceginiz icin oyle yapiyodur :)) oyun istiyodur ilgi bekliyodur

frankpug

İlgisi oyunu herseyini yapiyorum yani pesimi birakmiyor heryere benimle geliyor ev icinde

YasaYasa

Kopekler oyledir ve henuz yavru tam enerjik ne guzel iste etrafinizda donuyor benim kedim ona dokunmayalim da naparsa yapsin kafasinda :))

anfrenee

Bizdede o vardi o yaslarda..
Disleri kasindigi icindir buyul ihtimalle :)

YasaYasa

Merak etme bir iki ay sonra o aliskanligi gider :))

frankpug

Oyuncak bir sürü var oynuyor ısıriyor onlarida ama eve gelince ya da odadan cikinca direk ayaklarima saldiriyor Odadayken yapmiyor yaptiginda hayir diyorum oyuncaklariyla oynuyor

frankpug

Oyle de ise giderken lavaboya giderken Sorun :)

Sorun dislerinin kasinmasi,dis kasima oyuncagi yoksa alin ve bu sorun 5-6 ayliga kadar devam edecektir :)