Biraz Uzun Oldu Ama Yorumlarınızı Merak Ediyorum Deneyen Var Mı Bu Yöntemi

Havva6134

Anket

Ölçerek vermek daha sağlıklı
(12 oy)
Her zaman mama olması daha sağlıklı
(1 oy)
Toplam (13 oy)

Kedim iki yaşında obezite sınırında normalde az vermeye çalışarak ama ölçmeden veriyorduk kilosu kontrolden çıktığı için ölçmeye başladık 1.5 ayda 400 gram vermiş gerçekten de ama çok üzgün mutsuz hep aç gibi davranıyor üzülüyorum ama bugün Instagram'da bi kız aksini savundu deneyen var mı sürekli mama vermeyi işe yarıyor mu benzer bi durumda olan varsa anlatırsa sevinirim bu yönteme her kedi alışır mı gerçekten

11 CEVAP

Cemalchief

Bende günlük veririm, hepte mama kalır kabında istediği kadar yer, hiç istetmedim hatta paketin arkasında yazan mamadan az yiyor, paketten 80-90 gramlar yazarken benimki 60 gram yiyor

Melodi-Sora

Kediler de insanlar gibi bazıları aşırı iştahlı bazıları iştahsızdır. İştahsızlar için sürekli mama olması sorun olmasa da kilosu normalin üstündeyse kesinlikle kontrollü beslenmesi gerekir obezite beraberinde çok daha büyük sağlık problemlerini beraberinde getirir ve saatini öğreniyor yavrular. Benim yavrum da aşırı iştahlı ve hep kontrollü besledim. Şimdi sabah alarm çalmadan mama istemiyor eve başka biri değil en son eve dönen babam geldiğinde mama saatinin geldiğini biliyor. Mama saatinin geldiğini belli eden bir sinyal de olursa daha kolay ve stressiz olur. O alarm vs her geldiğinde mamasının orada olacağını öğrenir.

Havva6134

Keşke benim ki de öyle olsa 1 kilo koysam onu bile yer gibime geliyor 2 senede hastalık harici 1 adet bile mama tanesi bıraktığını hatırlamıyorum

Minminik

Tum kedi uzmanlari vetler olcerek verilmesi taraftari
Ben bebeklikten beri serbest alistirdim evde tum gun olmadigim icin, hareketlide oldugundan normalden fazlada yese zayif suan kisirlastirdik eger kilo alirsa daha az yem koyup yine serbest devam edecegim mecburen

aslihan_e

Sabah 7 akşam 9'da yiyorsa çok kötü, kedilerin kan şekeri hızlı düşer. O kadar uzun aralık hiç iyi değil, köpekler o şekilde beslenebilir kediler değil. Kediler için arada en azından bir öğün daha olmalı. O yorumu yazanı dikkate almayın, terbiyesizin teki belli ki. Sık yemek hiçbir şekilde iyi değildir. Kediler de şeker hastası olabiliyorlar ve çok sık yemek onlarda da insülin direncine neden olabilir. Onun kedisi daha da mutsuzdur, sürekli önünde aynı mamanın durmasından sıkılabilir bazı kediler. Mamayı o kadar çok seviyorsa belki içine mama saklanan oyuncaklardan kullanabilirsiniz, içine az mama koyarsınız, hem çıkarmaya çalışırken hareket etmiş olur hem aç kalmaz gün içinde. Tabi otomatik mama kabı sizin için en iyisi.

Havva6134

Dediğinizi uygulayabilmeyi çok isterdim ama sağlık çalışanıyım nöbete gidiyorum bazen gündüz çalışıyorum gündüze gideceksem sabah 7de verip çıkarken boş günümde 7de kalkmıyor veya nöbette olup eve 9da geliyorum annem de çalışıyor sabit bir saat belirleyemiyorum o yüzden ama yakın saatlerde veriyorum

Baliminannesii

Whiteturkishdelight instagram hesabı otomatik mama kabı kullanıyor siz saatini ayarlıyorsunuz vakti gelince açılıyor. Çalışanlar için ideal. Ona sorabilirisniz

bbenimbenn

kediniz kısırsa ve obezse yapabileceğiniz en büyük kötülük önüne mama bırakmak. ne kadar olursa o kadar yiyorlar. günlük gramınj aşmamaya çalışın. çok aç davranıyorsa günlük yemesi gereken gramını 2-3 öğüne bölerek verin

bbenimbenn

kediniz kısırsa ve obezse yapabileceğiniz en büyük kötülük önüne mama bırakmak. ne kadar olursa o kadar yiyorlar. günlük gramınj aşmamaya çalışın. çok aç davranıyorsa günlük yemesi gereken gramını 2-3 öğüne bölerek verin

Havva6134

Herkese cevapları için çok teşekkürler bende mantıksız buldum ama çok savunduğu için varmı bir mantığı diye merak ettim 😂

Havva6134

Sabah 7 akşam 9 olarak bahsettiğim aynı gün içinde çok uzun diye ona yorum yaptınız sanırım tam 12 saati tutturamıyoruz anlamında demek istemiştim annem benden erken gelirse akşam 7 8 gibi verir elzem durumlar olmadığı sürece her öğünde evdeyim o kadar uzun süre aç kalmıyor