Kedim Eve Tuvaletini Yapıyor

Merhaba. Bluepoint 11 aylık erkek bir kedim var. Kısırlaştıralı 2 ay oldu. Veterinere götürdük tüm tetkikler yapıldı. En sonunda kedimin psikolojik olarak eve tuvalet yaptığına karar verdi veterinerimiz. Evde bi tane daha dişi bir kedimiz var ondan dolayı olabilir mi diye düşünüyorum. Bu durumu yaşayan çözüm bulabilen var mı. Ya da tuvalete gitmesi için neler yapabilirim yardım istiyorum

9 CEVAP

_Catlover_

İşediği belirli bir yer varsa oraya biraz kuru mama koyabilirsiniz. Yiyecek olan yere yapmıyorlar diye biliyorum. Ya da tuvalete götürdüğünüzde yaptığınızda ufak ödüller verebilirsiniz

ikisini de denedim yine de yapmaya devam etmişti. Diğermkedimden olduğunu düşünüyorum artık. Kedimi bi kaç günlüğüne birine bırakıp gözlemlemek istiyorum ama bırakabileceğim biri yok

Patili_1

kedinin tuvaletini yaptığı yeri hemen temizlemeniz gerekiyor kokusunu alip ayni yere yapabiliyor birde ayrı kum koymayi deneyin ikisine de ben denedim fakat ikiside bir tuvalete girdi diğer kum tertemiz kaldı o yüzden bir taneye geçtik ama kızgınlıkta olduğu için yaptığını ve yeni geldiği için yaptığını düşünüyoruz biz de diğer kedimiz kuma yaptikca o da merak edip gitti birde tuvaletini yapmadan önce bağırıyordu biz de tuvaletin içine koyuyorduk biz alaturka tuvaleti onlar için kapattik tuvaleti orada onlarin ve onu 1 dk dan daha kısa o odada tuttuk bağırdığı için tuvaleti geldiğini anlıyorduk böyle böyle alıştırdık şuan sorun yok ama evin içine yapilan yerlerde eğer koku varsa muhakkak iyice temizleyin çünkü çok hassas burunları var kokuyu aliyorlar aynı zamanda eğer bir kıyafet vs herhangi bir şeyin üzerine yaparsa da o kiyafeti kumunun üzerine koyabilirsiniz tuvalet yerini öğretmek için

Patili_1

aynı zamanda diğer kedinizi birakmanizi biryere tabsiye etmem zaten evine yabanci bir kedi gelmiş streslidir üzerine siz onu başka yere birakirsaniz strese girebilir

iki kedinin kaç tuvaleti var, tuvaletleri birbirine uzakta mı, tuvaletleri geniş mi, kumları temiz mi, kum kapları mamalarından yeterince uzakta mı öncelikle bunlara dikkat edin biraz araştırın diğer kediyi başkasına göndermek çok mantıklı gelmiyor hele ki aralarında bir problem yoksa ayrıntı vermemişsiniz ama. kapağı kaldırınca bile kedisi tuvalete yapmaya başlayanlar var. durumunuzun detayını yapabileceklerinizi siz daha iyi bilirsiniz biraz araştırın.

iki adet kum kabı var şu an aynı yerdeler daha önce ayırıp denedik yine de yapmaya devam etti. kumu her gün temizliyorum. evin bir ucunda yemek kapları diğer ucunda tuvalet var yeterince uzaktalar. her iki tuvalette xxl. kedilerim çok iyi anlaşıyor 7 aydır beraberler. ama bazen yemek yemek için yarışa girdiklerini görüyorum. tekir kedim çok baskın ve vahşi bir kedi yemeği kendi yemeye çalışıyor diğeride bu sefer yiyemiyor. birden fazla mama kabı kullandım ama yine de eve tuvaletini yapmaya devam etti zaten veterinerde artık bu yüzden psikolojik dedi. 2 gündür her bir ya da iki saaatte bir kedimii kendim tuvalete götürüyorum. şimdilik tuvaletini yapmadı henüz ve halılara falan. böyle bi süre devam etcem

çok yöntem denedim gerçekten kuma yapması için bilinçsiz biri de değilim kedilerime gözüm gibi bakıyorum halıları çok kez temizleyip yıkadım yerleri sildim karbonat kullandım hep. ama oğlum bilinçli bir şekilde yapıyor

beneklimorkedi kullanıcı adlı bi vet hekim hesabı var çok yardım alan da oluyor ama üstlerde tuvaletli bi gönderi var altında da konuşulmuş belki işinize yarar şeyler bulursunuz veya iletişime geçersiniz umarım yardımcı olur bulduğunuz bir şeyler sorununuz düzelir. eve farklı bir eşya geldiği için bile tuvaletini kullanmayı bırakan kediler duymuştum çünkü eşya atılınca sorunu düzelmişti.

Evet olabilir yeni bir eşya yüzünden de teşekkür ederim