Mevsim Geçişi Mi?

Rosier4

Kedimin mamasını değiştirdim tüy dökümü arttı tesadüf mü bilmiyorum ben mamadan olduğunu düşünüyordum bazıları da mevsim geçişi bizim kedilerinde tüy dökümü arttı diyenler var ilk kez kedi besliyorum ne zaman dökerler bilmiyorum bilen yazabilir mi mevsim geçişine mi denk geldik ?

4 CEVAP

aslihan_e

Mevsim geçişi kesinlikle. Bizde bir sürü kedi var, kedilerim geçiş dışında tüy dökmezler. Şuan teker teker tüy dökümüne girdiler. Her gün ya da iki günde bir tüy toplayıcı fırça ya da tarakla tarayıp toplayın tüylerini. Bu hafta daha serin gitti mesela, bizimkilerin dökümünde biraz azalma oldu. Geçen haftalarda deli gibi döküyorlardı sıcak olduğu için.

LilaMiaLuna

Ben mevsim geçişinden olduğunu düşünüyorum. Benim kedim de çok fazla tüy döküyor bu aralar. Tabi n&d mamadan da olabilir bu tüy dökümü, ama dediğim gibi ben mevsim geçişinden olduğunu düşünüyorum

Feazeeeee

Mevsim Geçişlerinde Tüy Döküyorlar Diye Biliyorum

Rosier4

Bir kaç ay önce yine mevsim geçişi var diyorlardı bitmiyor asla :)