3 Günlük Dişi Kedim 3 Gündür Yemek Yemiyor

Eda13yap

Merhaba 3 gün önce kedi sahiplendim çünkü durumu çok kötüydü 1 aydır evde yalnız bırakılmak zorunda kalınmış arada yemek yiyebilmiş
evde 6 yaşında kısır erkek kedim var pat diye tanıştırmadım onları bu sahiplendiğim kedi bir buçuk yaşında dişi evde saklanıyor hiç bir şey yemiyor sadece tuvaletini yapıyor bugün vete götürdüm 3 gün yemek yememesi ciddi dendi eğer daha yemezse sarılık başlangıcı olabılırmış kedi saklanıyor çıkmıyor neler önerirsiniz şırıngayla besleyeceğim ama çok korkuyor ve tırmalıyor İç dış paraziti bile yapamadılar çünkü çok zayıf ölmesini istemiyorum biraz su kaybı varmış.Bu arada kısır değil.

4 CEVAP

Eda13yap

cevaplarınız için çok teşekkürler veterinerde bugün bu tahlillerin yapılmasını önerdi fakat 2 gün şırıngayla beslemeyi düşünüyordum çünkü bu testler çok pahalıydı

Anonymus985465

Hasta kedi yemez. Yemeyen kedinin organları hasar görür. Klinikte serumla beslenmeli. Hemogram yapılmalı ve kan değerlerine göre hastalık teşhis edilip tedavi edilmeli.
Bol suda haşlanmış tavuk öneriyorum.
Ayrıca Viyo İmmune.
Kediler balıklı mamalara dayanamazlar. Tabi komu sorunu yoksa.
Vakit kaybetmeden 7/24 hizmet veren Klinik/Hayvan Hastanesine götürün. Bu kadar uzun zaman yemeyen bu Can biran evvel serumla beslenmezse kaybedebilirsiniz

Anonymus985465

Koku sorunu demek istedim

Anonymus985465

Mümkünse Veterinerlik Fakültesine götürün.
Tavuk suyunu 5 veya 10 ml lik şırıngayla ağzının kenarından milim milim yavaş yavaş içirin.Ne kadar içirebilirseniz o kadar iyi.
Vitamin verin.
Ağır bir örtü veya ince bir battaniye ile yakalayıp kundaklayın. Dadece kafası dışarıda kalsın.
O masum can belliki çok zor günler yaşamış. Zamanla güvenini kazanırsınız