Kedi Tüyü Problemi

Metehan06

Arkadaşlar öncelikle merhaba tekir kedim var neredeyse 2 yıldır bende en başından beri tüy dökme problemi vardı ama son zamanlarda bu artı ve evdede bebek olacağı için kedi tüyünün bebeğe zarar vermesinden korkuyordum bu duruma son vermek için ne yapabilirim maması proplan malt kullandım taramayı denedim ama hala bir değişiklik yok şimdiden teşekkürler

7 CEVAP

dilanbulent

Şu an neredeyse tüm kediler mevsimsel olarak deli gibi tüy döküyorlar ne kadar kaliteli mama kullansanız da mevsim geçişlerinde bunu engellemenin bir yöntemi yok saçma sapan tavsiyelere inanıp kedinize vitamin dayamayın her şeyin fazlası zarardır. Zaten Proplan gibi iyi bir mama kullanıyorsunuz ekstra vitamine ihtiyacınız yok. Kedi tarağı var özellikle furminatör onu öneririm 100-150 lira arasına değişiyor internette çakması. Orijinali çok pahalı bu çakma olanları da çok işe yarıyor, tüy dökülmesine en etkili tarak budur haftada 1 kere tarayın göreceksiniz

Okan3439

Orijen six fish buzamana kadar kullandığım ve kedimin tüylerine en iyi gelen mama bütçeniz yeterliyse tek başına six fish tavsiye edebilirim biofeline damla da bu konuda başarılı

Okan3439

Mevsimsel geçişlerde tüy dökümü engellenemez evet ama 2 yıldır tüy dökümünden şikayetciyseniz kullandığınız içi tahıl dolu mamayı bi gözden geçirin proplan iyi bir mama değildir dışkı kokusu obezite vs hepsi bu tarz şişirilmiş mamaların neden olduğu durumlar tahılsız kaliteli et içeren mamaları bi araştırın derim.

Rosier4

Şuan mevsim geçişinde miyim o yüzden mi arttı tüy dökümü bizde bu sorunu yaşıyoruz mamada değiştirdik mama yüzündendir demiştikte

Okan3439

Bence siz veterinere bi danışın tüy dökümüne sürekli mama değişimi iç dış parazitler vs de etki ediyor eğer bir sağlık sorunundan dolayı tüy dökmüyorsa bütçeyi biraz arttırın balıklı tahılsız mamaları bi araştırın derim benim tavsiyem

Ozlemcakil

Acana pasifika tavsan gibi olacaktir

Ahraz

Mevsimsel geçişlerde inanılmaz tüy dökümü olur.sabirla geçip gitmesini beklemek gerek