Kedim Britsh Shortair 8 Aylık Doğurabilir Mi

Mavis17

Kedim 8 aylık kızgınlık döneminde eve lavabosunu yapıyor bu canımı çok sıkıyor kendisine göre es buldum doğurmasında sorun olur diye Korkuyorum

3 CEVAP

sultansbutler

1 yaşından önce dişi kedi çiftleştirilmez. bu da en az 4 ay boyunca bu kızgınlığa katlanacaksınız demek. diyelim ki çiftleşti ve hamile kaldı. hamilelik, yavruların sütten kesilmesi yaklaşık 4-5 ay sürer. sonra kediniz tekrar kızgınlığa girecek. siz şimdi bu hayvanı her kızgınlığa girdiğinde sokak kedisi gibi doğurtacak mısınız? öyle birşey olabilir mi? olmaz, olamaz. o yüzden en kısa zamanda veterinerden kısırlaştırma için randevu alın. eğer en temel kısırlaştırma işlemi için bile maddi durumunuz yeterli değilse en kısa sürede kedinizi sahiplendirin.

Baliminannesii

Canınız çok sıkılıyorsa kısırlaştırın hem bu sayede sadece kendinizi değil kediyi de düşünmüş olursunuz.

LilaMiaLuna

Kızgınlığı bitince lütfen ama lütfen kısırlaştırın